Pijana Sypialnia - teatr w ruchu

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 14:40
Sukces projektu "Teatr na leżakach", za którym stoją twórcy teatru Pijana Sypialnia, przerósł ich najśmielsze oczekiwania. Artyści nie zasypiają jednak gruszek w popiele i kontynuują misję zarażania sztuką kolejne osoby. Nie tylko z Warszawy!
Audio
  • Sukces akcji "Teatr na leżakach" zaskoczył inicjatorów (Czwórka/Stacja Kultura)
Wodewil warszawski
Wodewil warszawski Foto: materiały prasowe

Zainaugurowany na początku lipca cykl "Teatr na leżakach" cieszy się dużym powodzeniem. Na plenerowe spektakle regularnie przychodzą tysiące widzów. - Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania. Wystawiliśmy na pierwsze przedstawienie kilka leżaków, a tymczasem przyszło kilka tysięcy osób - powiedział Sławek Narloch z teatru Pijana Sypialnia, gość audycji "Stacja Kultura".
Chociaż przedstawienia odbywają się nad Wisłą w Warszawie, popularność inicjatywy wykroczyła daleko poza stolicę. - Dla nas to naprawdę ogromna frajda, bo dowiedzieliśmy się, że przyjeżdżają grupy z Białegostoku, Łodzi. Przychodzą całe rodziny, jest mnóstwo młodych ludzi, co nas bardzo cieszy - opowiadał rozentuzjazmowany aktor.
PRZECZYTAJ: Aktorzy Pijanej Sypialni wprawiają widzów w dobry humor

Tereny nadwiślańskie okazały się dla "Teatru na leżakach" bardzo gościnne. Pomysłodowcy tej ciekawej artystycznej inicjatywy uznali, że warto z nią ruszyć dalej. - Już dzisiaj startujemy na Żoliborzu, w Parku Żeromskiego. W niezwykle kameralnie, malowniczo położonej kawiarni "Prochownia Żoliborz". Potem ruszymy na Mokotów. Naszym zamysłem jest, aby być ciągle w ruchu - spuentował gość.
"Wodewil Warszawski" dziś na Żoliborzu od 20.30, oczywiście za darmo. Więcej o kolejnych projektach Pijanej Sypialni - w nagraniu ze "Stacji Kultura".

ac/kul

Czytaj także

Marta Kurzak: w aktorstwie trzeba mieć szczęście. I ja je mam

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2014 17:00
Marta Kurzak grała w Teatrze Polskim, Teatrze 6. Piętro, a teraz można ją zobaczyć w przedstawieniu "Uwaga publiczność" w Och-Teatrze. W Czwórce przyznała, że w karierze zawodowej pomaga jej nie tylko talent, ale przede wszystkim szczęście.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Szlaga - fotograf uczy się całe życie

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 13:00
Uznany fotografik i kronikarz stoczni gdańskiej, którego prace pojawiały się w prestiżowych pismach, także modowych postanowił wrócić do szkoły. Z tej okazji zorganizował wystawę, którą prezentuje Gdańska Galeria Miejska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Smutne początki Andrzeja Mleczki

Ostatnia aktualizacja: 12.08.2014 13:55
Andrzej Mleczko to jeden z najbardziej cenionych współczesnych rysowników. Jego prace od lat bawią, ale też dają do myślenia, będąc najczęściej bieżącym komentarzem do sytuacji politycznej i społecznej.
rozwiń zwiń