Kwartalnik Muzyczny M/I - gazeta jak z dawnych lat

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 15:00
Kwartalnik Muzyczny M/I to nowa inicjatywa na polskim rynku prasy. A zaangażowana jest w nią cała masa ludzi: dziennikarze muzyczni, młodzi krytycy, znani blogerzy. Jak przyznają wydawcy M/I - to pismo, które powstało z sentymentu.
Audio
  • Dominika Węcławek i Jakub Mikołajczyk wydawcy kwartalnika M/I opowiadają o pierwszych numerach pisma (Czwórka/Stacja Kultura)
Kwartalnik Muzyczny MI - gazeta jak z dawnych lat
Foto: Glow Images/East News

Dominika Węcławek i Jakub Mikołajczyk , wydawcy kwartalnika M/I, przyznają, że cieszyliby się gdyby wokół ich gazety rozkwitła swego rodzaju rewolucja. Ucieszyłby ich choćby drobny ferment na rynku prasowym w Polsce, bo warto wiedzieć, że ten kwartalnik nie będzie kolejnym internetowym magazynem.
- Kwartalnik Muzyczny M/I to pismo drukowane, papierowe, którego od dawna nie było w szerszej sprzedaży - mówi Dominika Węcławek.- To pismo jakiego ludzie chcą. Pismo, w którym są teksty nie o tym co w mainstreamie, ale o nowych, ciekawych zjawiskach. Chcemy dawać ludziom kompas do odkrywania dźwięków i zespołów. Ten kwartalnik nie jest czymś nowym, ale wykorzystuje coś, co było u nas praktykowane przez "Brum", "XL" czy "Machinę".

okładka
okładka 1. numeru

Czwórkowi goście mają świadomość, że nie stworzą czegoś takiego jak gazety z lat 90. i wiedzą, że tamte czasy już nie wrócą. Dlatego do tworzenia M/I zaangażowano mocną grupę ludzi z różnych środowisk. Prowadzenia pisma podjęła się Dominika Węcławek. Współpracują z nim najważniejsze nazwiska polskiego świata krytyki muzycznej jak: Rafał Księżyk, Jakub Bożek czy Piotr Tkacz, ale także silna grupa młodych związanych ze światem muzycznym. - Zastanawialiśmy się czy w dobie internetu warto wchodzić na rynek z pismem drukowanym. Ale górę wziął sentyment - przyznaje Jakub Mikołajczyk. - Zależy nam na papierze. To też jest odpowiedź na oczekiwania młodych, którzy nie doświadczyli papieru.

Czytaj także: Jerzy "Słoma" Słomiński: muzyka korzeni wciąż gra w mojej pracowni

Wydawcy zapowiadają, że każda z okładek ich pisma będzie ilustracją. Dzięki serwisowi crowdfoundingowemu udało im się zebrać fundusze na pierwsze dwa numery - co w nich znajdziemy dowiesz się słuchając załączonej audycji "Stacja Kultura" .

(pj, ac)

Zobacz więcej na temat: Czwórka kuba kukla MUZYKA

Czytaj także

Digit All Love - bez sztucznego szumu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 15:58
Wrocławska formacja Digit All Love powraca z trzecią płytą. "Augusta" ukaże się 18 sierpnia. Dla zespołu to powrót po czteroletniej przerwie, a do nagrania i promocji wydawnictwa cegiełkę dołożyli słuchacze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kari - uznanie na Wyspach i zero pośpiechu

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 15:00
Po bardzo dobrym przyjęciu płyty "Wounds and Bruises" Kari bez żadnej presji, spokojnie pracuje nad nowymi numerami. Udało jej się zdobyć uznanie na Wyspach Brytyjskich, za sprawą utworu "The One", który w nowej wersji można usłyszeć na kompilacji oficyny Nextpop pt. "Tunnel Vision. Vol. 1 - Slow Burning".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Lata 90. to była era muzyki pop!

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 10:00
W latach 90. na świecie nastąpił gwałtowny rozwój muzyki pop. Producenci szukali młodych i zdolnych muzyków na castingach. Następnie tworzyli boysbandy i girlsbandy, które zdobywały szczyty popularności nie tylko w swoich krajach, ale również na całym świecie.
rozwiń zwiń