Kari - uznanie na Wyspach i zero pośpiechu

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 15:00
Po bardzo dobrym przyjęciu płyty "Wounds and Bruises" Kari bez żadnej presji, spokojnie pracuje nad nowymi numerami. Udało jej się zdobyć uznanie na Wyspach Brytyjskich, za sprawą utworu "The One", który w nowej wersji można usłyszeć na kompilacji oficyny Nextpop pt. "Tunnel Vision. Vol. 1 - Slow Burning".
Audio
  • Kari powoli znajduje swoje miejsce na scenie muzycznej w Anglii (Czwórka/Stacja Kultura)
Kari Amirian podczas koncertu w Czwórce
Kari Amirian podczas koncertu w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

- Moim zdaniem jest to płyta na późny wieczór, na relaks po całym dniu. Mi kojarzy się z powolnym dogasaniem dnia, spokojem. To też czas na odpoczynek, rozmyślanie i wówczas właśnie taka muzyka będzie się nadawała idealnie - przekonywała w "Stacji Kultura" Kari.
ZOBACZ: Kari - polska Jessie Ware

okładka
okładka albumu

Na albumie znalazły się nagrania takich artystów jak Fink, Little Dragon, The Cinematic Orchestra, ale przeważa muzyka autorstwa rodzimych twórców. W przypadku Kari jest to zremasterowany utwór "The One". Nagranie to zyskało rozgłos kilka miesięcy wcześniej w Wielkiej Brytanii, za sprawą zaprezentowania go przez stację BBC Radio One.

- Otworzyło mi to okazję do zagrania na Wyspach, podjęłam też tam współpracę z różnymi ludźmi i być może niebawem wyjdzie z tego coś ciekawego. Powoli się to wyklarowuje, bez pośpiechu. Ostatni album wydałam pod koniec ubiegłego roku, więc nie mam żadnego ciśnienia, żeby na szybko powrócić z czymś nowym - zadeklarowała artystka.

Posłuchaj koncertu Kari Amirian w Czwórce!

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Kari w "Stacji Kultura".
ac/kul

Czytaj także

Soniamiki z "dziwną muzyką" ruszyła na Berlin

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2013 19:40
5 lat temu Polska nie była gotowa na propozycję muzyczną Soniamiki, dlatego artystka wyjechała z nią do Niemiec. Dziś artystka dba, by być blisko swoich fanów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Smolik: Męskie Granie Orkiestra gra bezkompromisowo

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2014 12:00
Tuż po premierze singla "Elektryczny" stało się jasne, że będzie to jeden z największych przebojów tego lata. Nie ma w tym nic dziwnego, bo utwór jest dziełem Orkiestry Męskie Granie, w skład której wchodzą m. in. Brodka, Dawid Podsiadło i Andrzej Smolik.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Digit All Love - bez sztucznego szumu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 15:58
Wrocławska formacja Digit All Love powraca z trzecią płytą. "Augusta" ukaże się 18 sierpnia. Dla zespołu to powrót po czteroletniej przerwie, a do nagrania i promocji wydawnictwa cegiełkę dołożyli słuchacze.
rozwiń zwiń