Idź na wystawę, by poczuć ból

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2014 14:00
4 września w krakowskim Bunkrze Sztuki odbędzie się wernisaż wystawy "no pain, no game" wyjątkowego duetu //////////fur////. Nie zabraknie i bólu i świetnej zabawy. Odwiedzając tę ekspozycję, nie da się stać obojętnie.
Audio
  • Iwona Heberny opowiada o wystawie "no pain, no game" (Czwórka/Stacja Kultura)
Fragment plakatu wystawy No pain, no game
Fragment plakatu wystawy "No pain, no game" Foto: mat.pras.

Tytuł wystawy duetu artystów //////////fur//// brzmi bardzo prowokacyjnie. Jednak, jak twierdzi Iwona Haberny z Instytutu Goethego, który jest współorganizatorem wystawy, dobrze oddaje on to, co zobaczymy w galeryjnych salach.
- To wystawa, której nie można doznać tylko oglądając - trzeba wejść w interakcję - mówi gość "Stacji Kultura". - Jedna z interakcji polega na tym, że gra się z maszyną i jeśli się przegra, to następuje kara np. przez lekkie porażenie prądem, podgrzewanie, bicie - nie są to doznania straszliwe. Na tej ekspozycji artyści zapragnęli, by widz wyszedł ze swojej statycznej pozycji i włączył się do gry.

Okazuje się, że nie taki diabeł straszny...: tylko jeden z obiektów zadaje ból, inne to prace, z którymi można się wspaniale bawić - nie ma takich, na które można tylko patrzeć. Odwiedzający wystawę będą więc musieli śpiewać, przełączać generatory, skakać po planszy czy poruszać węże.

Wernisaż uświetni występ zespołu Małe instrumenty, a za bufet odpowiedzialna będzie Lina Mayer, projektantka jedzenia, która już dziś zapowiada, że nie będzie łatwo sięgnąć po przekąskę.

Wystawa "no pain, no game" wpisuje się w całoroczny międzynarodowy projekt Instytutu Goethego pt. "Instynkt gry". Pod koniec września nastąpi druga jesienna odsłona tej akcji: festiwal gier miejskich, w którym udział wezmą designerzy gier z całego świata - więcej na ten temat dowiesz się słuchając załączonej rozmowy ze "Stacji Kultura".

(pj, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prace Stanisława Fijałkowskiego w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2014 11:21
W niedzielnej "Kontrkulturze" zaprosimy Was na wystawę prac Stanisława Fijałkowskiego - wybitnego polskiego malarza, grafika, profesora łódzkiej ASP, ucznia Władysława Strzemińskiego i Stefana Wegnera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gotyk polski także w modzie

Ostatnia aktualizacja: 05.03.2014 17:00
Galeria Dizajn BWA Wrocław już drugi raz pochyla się nad polską modą. Ekspozycja "Szafa Polska" była zwieńczeniem projektu edukacyjnego prowadzonego od kilku lat przez tę instytucję. "Gotyk Polski" to próba bardziej szczegółowego opisu tej dziedziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

MOCAK - miejsce wygrane

Ostatnia aktualizacja: 25.05.2014 13:00
Otwarcie MOCAK-u w Krakowie miało miejsce zaledwie 3 lata temu, w maju 2011 roku. Mimo że muzeum jest tak młodą instytucją codziennie przyciąga tłumy zwiedzających.
rozwiń zwiń