X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Smołowik: Osiecka otworzyła moją głowę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 15:00
Trwa 17. edycja Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". To największa w kraju impreza poświęcona pamięci wybitnej polskiej autorki, której teksty do dziś inspirują niezliczoną grupę artystów.
Audio
  • 17. Festiwal i Konkurs "Pamiętajmy o Osieckiej" zakończy się koncertem finałowym 29 września (Czwórka/Stacja Kultura)
Anna Smołowik
Anna Smołowik Foto: Jacek Konecki / Polskie Radio

- Mnie Osiecka z pewnością otworzyła na muzykę. To zawdzięczam festiwalowi, zmienił moje spojrzenie na wiele kwestii. Ale z muzyką, do której teksty pisała pani Agnieszka, styczność miałam od najmłodszych lat. Moja mama uwielbiała jej słuchać i przekazała mi otwartość na ten rodzaj poezji - powiedziała w "Stacji Kultura" Anna Smołowik, laureatka 2. nagrody na dziesiątej edycji festiwalu, w 2007 roku.
Gość Czwórki zdecydowała się na występ na festiwalu podczas studiów. Była to dla niej pierwsza w życiu okazja do występu na żywo z muzykami. Dała jej ogromną energię. - Wspominam to wspaniale. Byłam niezwykle przerażona, wystraszona, ale za sprawą fantastycznych ludzi zadziało się coś magicznego - wspominała.

Kuba
Kuba Kukla, Anna Smołowik i Katarzyna Dydo w studio Czwórki; foto: Jacek Konecki

Jednym z elementów tegorocznej edycji był koncert "Obsesje" Anny Smołowik, która wykonała w Teatrze Roma. Na repertuar złożyły się 4 piosenki do tekstów Agnieszki Osieckiej, 10 nagrań autorstwa dramatopisarki Julii Cholewińskiej. - Towarzyszył mi zespół Hadriana Filipa Tabęckiego, który był muzycznym kierownikiem całego projektu. Wszystko wypadło wspaniale. Najbardziej ucieszyła mnie reakcja publiczności, której niełatwy repertar przypadł do gustu - zdradziła Smołowik, która ma nadzieję, że recital w Romie był pierwszą, ale nie ostatnią okazją wystąpienia z tymi piosenkami.
PRZECZYTAJ TEŻ: Osiecka była bardzo pracowita i... równie niecierpliwa

Więcej o tym, co jeszcze czeka nas podczas 17. Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej", w nagraniu audycji "Stacja Kultura".
ac/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Digit All Love - bez sztucznego szumu

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2014 15:58
Wrocławska formacja Digit All Love powraca z trzecią płytą. "Augusta" ukaże się 18 sierpnia. Dla zespołu to powrót po czteroletniej przerwie, a do nagrania i promocji wydawnictwa cegiełkę dołożyli słuchacze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Katarzyna Stankiewicz przerywa muzyczną ciszę

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 14:30
Katarzyna Stankiewicz po ośmiu latach przerwy powraca z nowym albumem. Nie brakuje głosów, że wydawnictwo "Lucy and the Loop" będzie największą pozytywną niespodzianką tego roku na scenie muzycznej. - Jestem bardzo ciekawa, jak ten album zostanie przyjęty, bo z pewnością wiele osób zaskoczy - powiedziała w Czwórce artystka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Fair Weather Friends o szczęściu i debiucie

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 15:15
Zespół Fair Weather Friends powstał w Czeladzi na początku 2011 roku. Jutro wychodzi ich pierwsza płyta. Jak przyznają muzycy grupy - w ostatnim czasie mieli dużo szczęścia.
rozwiń zwiń