Adrian Beściak - zwykły bohater

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2014 16:30
Z Rzeszowa, przez Kraków, aż do Warszawy - taką trasę przejechał na wózku Adrian Beściak. Jego podróż to nie tylko sportowy wyczyn, ale też sposób na to, by zbierać pieniądze na rehabilitację 7-letniego Krystiana.
Audio
  • Dokument "Bohater" Joanny Bogusławskiej (Czwórka/Stacja Kultura)
Pomagając innym wygrywasz podwójnie
Pomagając innym wygrywasz podwójnie! Foto: Glow Images/East News

- Wielkie brawa dla Adriana - krzyczeli ludzie na mecie w Warszawie, bo dla nich 19-latek nie jest zwykłym chłopakiem, tylko bohaterem.

Trzy lata temu Adrian miał wypadek na motorowerze, w wyniku którego doznał m. in. urazu rdzenia kręgowego. Od tego dnia porusza się na wózku inwalidzkim.

Czytaj także: Singmark - migający raper >>>

- Przed wypadkiem dużo trenowałem karate, po nim musiałem znaleźć sobie inną dyscyplinę. Odnalazłem się w Fundacji Aktywnej Rehabilitacji, jestem instruktorem jazdy na wózku. Postanowiłem połączyć sport z pomaganiem innym - opowiada bohater reportażu. - Krystiana poznałem na prowadzonych przeze mnie zajęciach. Jest fajnym, pozytywnym dzieciakiem, któremu od razu postanowiłem pomóc. I chyba dopiąłem swego, skoro jestem tutaj, na mecie w Warszawie.

W sumie Adrian Beściak przejechał 500 kilometrów. Zebrane w trakcie maratonu pieniądze przekaże Krystianowi Greneczce. Chłopiec urodził się z przepukliną oponowo-rdzeniową i innymi schorzeniami. Mimo kilku operacji Krystian porusza się na wózku i nadal wymaga opieki rehabilitacyjnej.

Dokument "Bohater" Joanny Bogusławskiej powstał w Studiu Reportażu i Dokumentu Polskiego Radia.

(kul, ac)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marcelina, która uczy dzieci judo

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2014 17:00
- Trzeba kochać to, co się robi. A ja uwielbiam pracować z dzieciakami - deklaruje bohaterka reportażu Hanny Bogoryja-Zakrzewskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Splash - pomaga też polskim dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 09.09.2014 16:00
Splash to wyzwanie, które robi furorę wśród użytkowników internetu.Tę formę zbiórki charytatywnej postanowiła wykorzystać Fundacja Omega-Pomagamy - by pomóc Kacprowi.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gosia Zdziechowska - zaklinaczka zwierząt

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 08:00
Gosia Zdziechowska jest dziennikarką, której pasją są zwierzęta. Postanowiła jeździć po całym świecie jako wolontariuszka, by opiekować się dzikimi stworzeniami. Zwierzęta się jej nie boją, ani jej nie atakują. Spędza noce z gepardami, chodzi na spacery z lwami i przytula się do tygrysów.
rozwiń zwiń