Koncert Janka Samołyka w Czwórce! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2012 06:00
Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek, który w swojej twórczości odwołuje się do dokonań takich artystów jak Mark Kozelek, Marek Grechuta, czy Marek Jałowiecki.
Audio
  • Koncert Janka Samołyka w Czwórce (Czwórka/Ministerstwo dźwięku)
Koncert Jana Samołyka w Czwórce
Koncert Jana Samołyka w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski/PR

14 stycznia Janek Samołyk wystąpił w "Ministerstwie Dźwięku" . Całego koncertu można posłuchać klikając w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Janek tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Występuje od 2008 roku. Od tamtej chwili m.in. zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, nagrał debiutancki album "Wrocław", a singiel "Piosenka o pointach" promujący płytę zagościł na Liście Przebojów Trójki. Jego muzykę najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia on takich wykonawców jak m.in. The Beatles, The Smiths, Blur, Marek Grechuta czy Marek Jałowiecki.

Aktualnie działalność koncertowa Samołyka to kameralne występy z gitarą akustyczną, na których towarzyszy mu skrzypaczka Agnieszka Bednarz oraz koncerty w szerszym składzie, który tworzą również: Przemek Mikołajczyk, Piotr Wojniusz i Mateusz Brzostowski.

Pierwszym wydawnictwem wrocławianina był minialbum "Don't think too much" , któremu towarzyszył teledysk do tytułowego utworu. Piosenki Samołyka zachwyciły jurorów konkursu debiutów na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki alternatywnej w Polsce, czyli Off Festiwalu 2009. Tam muzyk zebrał pochlebne recenzje od jury, w którego składzie zasiadali m.in. Artur Rojek (Myslovitz), Krzysztof Ostrowski (CKOD). Zespół autora piosenek wystąpił na festiwalu pokonując 230 innych wykonawców, którzy chcieli znaleźć się na nim w roli debiutantów. Rok później Samołyk i jego zespół zostali finalistami Konkursu Młodych Zespołów w Jarocinie, a także otrzymali nagrodę Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie za brawurowe wykonanie Białej Flagi.

Zobacz więcej: Koncerty w Czwórce <<<

Debiutancki album Janka Samołyka "Wrocław" został wydany przez Polskie Radio SA pod koniec 2010 roku.

Czytaj także

Vienio nawijał w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2011 18:00
Vienio, czyli Piotr Więcławski to pochodzący z Warszawy raper i producent beatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sorry Boys w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2011 09:40
- Jeśli możemy mówić o magii muzyki, to właśnie dźwięki wykreowane przez ten zespół czarują i tworzą nowe wszechświaty - mówił Michał Wardzała, szef wytwórni Mystic Production. Sorry Boys wystąpił w czwórkowej audycji "Ministerstwo Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miloopa. Koncert mistrzów elektroniczno-akustycznej fuzji

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 19:00
Miloopa porusza się po obszarach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, zachowując przy tym całkowicie żywe brzmienie. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu, który odbył się w Czwórce.
rozwiń zwiń