Koncert Janka Samołyka w Czwórce! [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 15.01.2012 06:00
Janek Samołyk to wrocławski gitarzysta, wokalista oraz autor piosenek, który w swojej twórczości odwołuje się do dokonań takich artystów jak Mark Kozelek, Marek Grechuta, czy Marek Jałowiecki.
Audio
  • Koncert Janka Samołyka w Czwórce (Czwórka/Ministerstwo dźwięku)
Koncert Jana Samołyka w Czwórce
Koncert Jana Samołyka w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski/PR

14 stycznia Janek Samołyk wystąpił w "Ministerstwie Dźwięku" . Całego koncertu można posłuchać klikając w ikonę dźwięku w boksie "Posłuchaj".

Janek tworzy i śpiewa zarówno po angielsku, jak i w ojczystym języku. Występuje od 2008 roku. Od tamtej chwili m.in. zwyciężył w konkursie debiutów na OFF Festivalu 2009, nagrał debiutancki album "Wrocław", a singiel "Piosenka o pointach" promujący płytę zagościł na Liście Przebojów Trójki. Jego muzykę najczęściej opisuje się jako mieszankę brytyjskiego rocka i polskiej poezji śpiewanej. Wśród inspiracji wymienia on takich wykonawców jak m.in. The Beatles, The Smiths, Blur, Marek Grechuta czy Marek Jałowiecki.

Aktualnie działalność koncertowa Samołyka to kameralne występy z gitarą akustyczną, na których towarzyszy mu skrzypaczka Agnieszka Bednarz oraz koncerty w szerszym składzie, który tworzą również: Przemek Mikołajczyk, Piotr Wojniusz i Mateusz Brzostowski.

Pierwszym wydawnictwem wrocławianina był minialbum "Don't think too much" , któremu towarzyszył teledysk do tytułowego utworu. Piosenki Samołyka zachwyciły jurorów konkursu debiutów na najbardziej prestiżowym festiwalu muzyki alternatywnej w Polsce, czyli Off Festiwalu 2009. Tam muzyk zebrał pochlebne recenzje od jury, w którego składzie zasiadali m.in. Artur Rojek (Myslovitz), Krzysztof Ostrowski (CKOD). Zespół autora piosenek wystąpił na festiwalu pokonując 230 innych wykonawców, którzy chcieli znaleźć się na nim w roli debiutantów. Rok później Samołyk i jego zespół zostali finalistami Konkursu Młodych Zespołów w Jarocinie, a także otrzymali nagrodę Prezydenta Gdańska na festiwalu im. Grzegorza Ciechowskiego w Tczewie za brawurowe wykonanie Białej Flagi.

Zobacz więcej: Koncerty w Czwórce <<<

Debiutancki album Janka Samołyka "Wrocław" został wydany przez Polskie Radio SA pod koniec 2010 roku.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Vienio nawijał w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2011 18:00
Vienio, czyli Piotr Więcławski to pochodzący z Warszawy raper i producent beatów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sorry Boys w Czwórce (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2011 09:40
- Jeśli możemy mówić o magii muzyki, to właśnie dźwięki wykreowane przez ten zespół czarują i tworzą nowe wszechświaty - mówił Michał Wardzała, szef wytwórni Mystic Production. Sorry Boys wystąpił w czwórkowej audycji "Ministerstwo Dźwięku".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Miloopa. Koncert mistrzów elektroniczno-akustycznej fuzji

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2014 19:00
Miloopa porusza się po obszarach szeroko pojętej muzyki elektronicznej, zachowując przy tym całkowicie żywe brzmienie. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia koncertu, który odbył się w Czwórce.
rozwiń zwiń