"Carte Blanche" - film o pięknie życia

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 14:30
- "Carte Blanche" to opowieść o harcie ducha - mówi Andrzej Chyra. - Mój bohater w sytuacji beznadziejnej nie stracił radości życia. I to jest uniwersalne przesłanie.
Audio
  • "Carte Blanche" na ekrany kin wejdzie 23 stycznia. My byliśmy na pokazie przedpremierowym i na spotkaniu z twórcami (Czwórka/Stacja Kultura)
W filmie Carte Blanche Andrzejowi Chyrze partnerują aktorzy młodego pokolenia - m. in. znany z Kamieni na szaniec Tomasz Ziętek i Eliza Rycembel z Obietnicy
W filmie "Carte Blanche" Andrzejowi Chyrze partnerują aktorzy młodego pokolenia - m. in. znany z "Kamieni na szaniec" Tomasz Ziętek i Eliza Rycembel z "Obietnicy"Foto: mat. promocyjne/Kino Świat

Wszystko wydarzyło się naprawdę - uwielbiany przez uczniów nauczyciel historii z lubelskiego liceum, zaczyna stopniowo tracić wzrok. Diagnoza lekarska nie pozostawia złudzeń, ale nauczyciel postanawia ukryć przed przełożonymi problemy zdrowotne, aby zachować pracę i doprowadzić do matury swoich uczniów.

Andrzejowi Chyrze partneruje Urszula Grabowska. - Dla mnie tytułowa "Carte Blanche" oznacza nowy początek - wyjaśnia aktorka. - Czasami życie stawia nas w sytuacji, w której mamy szansę napisać nasz życiorys od nowa. Warto to dobrze wykorzystać.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Przygotowała: Karolina Rożniecka

Data emisji: 13.01.2015

Godzina emisji: 10.40

(kul, ac)

Czytaj także

Kijowska i Dorociński wyruszyli w podróż życia

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2014 13:40
- Zostawiliśmy w tej historii kawał serca, serduszka - opowiada Marcin Dorociński, który wraz z Julią Kijowską zagrał w najnowszym filmie Jana Jakuba Kolskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Piotr Konwerski Russ: dobry zwiastun to kino w pigułce

Ostatnia aktualizacja: 22.12.2014 14:00
W zalewie premier filmowych często decyzja o tym, na którą z nich się zdecydujemy, jest kwestią impulsu. Najłatwiej ją podjąć po obejrzeniu intrygującego trailera.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Fotograf" - bardzo gęsty film

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2015 11:45
"Fotograf" to najnowszy film Waldemara Krzystka, twórcy "Małej Moskwy" i "80 milionów". – Zrobiliśmy wszystko, by "Fotograf" spełniał wymogi stawiane thrillerowi – stwierdził reżyser.
rozwiń zwiń