Marcelina: będę grała obciachowe covery

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2015 13:00
Płytą "Wschody Zachody" z jesieni 2013 roku dowiodła skali swojego potencjału. To jedna z ostatnich okazji, by załapać się na koncerty Marceliny z tym materiałem.
Audio
  • Przełomem w karierze Marceliny był imienny album z 2011 roku (Czwórka/Stacja Kultura)
Na koncertach Marcelina lubi eksperymentować i nadawać piosenkom zupełnie nowej oblicze
Na koncertach Marcelina lubi eksperymentować i nadawać piosenkom zupełnie nowej oblicze Foto: Wojciech Kusiński / PR

Zimową mini-trasę artystka rozpoczęła w Toruniu. 21 stycznia zaprezentuje się w warszawskiej Stodole, a w lutym czekają ją występy m.in. w Łodzi i Katowicach. - Świetnie nam się gra materiał z ostatniej płyty, bo w wersjach live kawałki zyskują zupełnie nowe oblicze. Nie boimy się eksperymentować, ja bawię się różnymi instrumentami i jest z tego dużo frajdy - wyznała.
Na koncertach Marcelinie zdarza się grać też covery. Sięga po hit Roxette "Sleeping in My Car". - Chyba zrobię z tego tradycję, że zawsze będę grała jakiś obciachowy cover - powiedziała rozbawiona.
Artystka zdradziła, że na najbliższych koncertach będzie można usłyszeć zwiastuny nowej płyty, która powinna ukazać się w drugiej połowie 2015 roku. Dowiedzieliśmy się również, z jakim muzykiem Marcelina nagrała ostatnio wspólny utwór.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Marcelina, wokalistka i multiinstrumentalistka

Data emisji: 20.01.2015

Godzina emisji: 10.00

ac/kul

Czytaj także

Anna Smołowik: Osiecka otworzyła moją głowę

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2014 15:00
Trwa 17. edycja Festiwalu i Konkursu "Pamiętajmy o Osieckiej". To największa w kraju impreza poświęcona pamięci wybitnej polskiej autorki, której teksty do dziś inspirują niezliczoną grupę artystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Karolina Czarnecka idzie za sukcesem "Hera, koka, hasz, LSD"

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2014 14:00
Kilka miesięcy temu podbiła internet utworem "Hera, koka, hasz, LSD". Anonimowa dla większości osób Karolina Czarnecka stała się błyskawicznie gwiazdą w sieci. Teraz wydała minialbum "Córka" i z tej okazji odwiedziła studio Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Anna Rusowicz - wnuczka "panny wyklętej"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2015 16:30
Projekt Darka Malejonka "Panny Wyklęte" brawurowo łączy historię i popkulturę. - Na scenie wypada to wzruszająco i zostawia pamiątkę na długo - powiedziała Ania Rusowicz.
rozwiń zwiń