"Kebab i Horoskop" - humor tak absurdalny, że aż bolesny

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2015 12:08
Czwórka odwiedziła twórców filmu "Kebab i Horoskop". - To obraz, dzięki któremu możemy zdystansować się od naszego własnego życia - mówi Bartłomiej Topa.
Audio
  • O pracy przy produkcji filmu "Kebab i Horoskop" opowiadają m.in. aktorzy Bartłomiej Topa i Piotr Żurawski (Czwórka/Stacja Kultura)
Kadr z filmu Kebab i Horoskop. W rolach głównych występują m.in. Bartłomiej Topa i Andrzej Zieliński.
Kadr z filmu "Kebab i Horoskop". W rolach głównych występują m.in. Bartłomiej Topa i Andrzej Zieliński.Foto: mat. dystrybutora/Jacek Drygała

Pełnometrażowy debiut 31-letniego Grzegorza Jaroszuka to historia dwóch cwaniaczków Kebaba (w tej roli Bartek Topa, znany m.in. z "Drogówki" Wojciecha Smarzowskiego) i Horoskopa (gra go Piotr Żurawski, na co dzień związany z Teatrem Polskim w Bydgoszczy), którzy z dnia na dzień tracą pracę. Udając więc speców od marketingu, nawiązują współpracę z podupadającym sklepem z dywanami.

W filmie zobaczymy całą plejadę polskich gwiazd, m.in. Justynę Wasilewską, Andrzeja Zielińskiego i Janusza Michałowskiego. - Kluczem do tego filmu jest humor tak absurdalny, że aż momentami bolesny - mówi Bartomiej Topa. - Po obejrzeniu go warto zdystansować się do tego, co mamy. Pracy i zawodów, które wykonujemy. Zastanowić się, czy dają nam satysfakcję i czy wnoszą coś do życia naszego i naszych bliskich - dodał.

Jak wspominał Piotr Żurawski na planie aktorzy wielokrotnie wybuchali śmiechem, nawet podczas najpoważniejszych scen. A o tym, że niewielkie sprawy dla  zwykłych szarych ludzi mogą stanowić wielkie wyzwania opowiadała Justyna Wasilewska.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Przygotował: Mateusz Patyk

Data emisji: 11.02.2015

Godzina emisji: 10.00

(kd,tj)

Czytaj także

"Ziarno prawdy" obudziło chłopca w Więckiewiczu

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2015 13:00
Thriller "Ziarno prawdy" w reżyserii Borysa Lankosza już 30 stycznia trafi do kin. Film oparty o bestsellerową powieść Zygmunta Miłoszewskiego wyróżnia się iście amerykańskim rozmachem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jakub Gierszał o filmie "Hiszpanka": warto do niego wracać

Ostatnia aktualizacja: 19.01.2015 16:00
- Ten film trzeba obejrzeć wielokrotnie, by za każdym razem móc odkrywać w nim coś nowego - opowiadają w Czwórce aktorzy Jakub Gierszał i Sandra Korzeniak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reese Witherspoon, Tymon Tymański i Józef Pawłowski na kinowych ekranach

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2015 16:19
"Dzika droga", film z Reese Witherspoon w roli głównej - zdaniem Łukasza Muszyńskiego - uwodzi. - Amerykańskie kino kocha takie filmy drogi - przyznał w Czwórce krytyk.
rozwiń zwiń