Premiery filmowe: "Kosogłos", "Slow West" i Angelina Jolie

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2015 15:00
Ostatnia część ekranizacji sagi Suzanne Collins przyciągnie do kin fanów "Igrzysk śmierci". W ten weekend będzie też można przekonać się, czy Angelina Jolie jest dobrą reżyserką...
Audio
  • Na co w weekend wybrać się do kina - radzi krytyk Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
W Kosogłosie części II Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13. rozpoczynają wielką ofensywę przeciwko dyktatorskiej władzy Kapitolu
W "Kosogłosie" części II Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13. rozpoczynają wielką ofensywę przeciwko dyktatorskiej władzy KapitoluFoto: mat. promocyjne/Forum Film Poland

"Nad morzem" opowiada historię kryzysu w związku amerykańskiego pisarza Rolanda (w tej roli Brad Pitt) i jego żony Vanessy (Angelina Jolie). Całość dzieje się w malowniczej Francji lat siedemdziesiątych i według słów aktorki i reżyserki, nawiązuje do tradycji kina europejskiego tamtych lat. To opowieść o związku naznaczonym stratą, ale także o trwałości wbrew okolicznościom i wreszcie o drodze do wybaczenia i akceptacji.

Zobacz zwiastun:

Trzy książki, cztery filmy i czas na wielki finał. "Kosogłos. Część 2" kończy serię "Igrzyska śmierci". Katniss Everdeen i przywódcy Dystryktu 13. rozpoczynają wielką ofensywę przeciwko dyktatorskiej władzy Kapitolu.

Zobacz zwiastun:

Wielbiciele kina spod znaku Wesa Andresona mogą wybrać się na "Slow West" - opowieść o siedemnastolatku, który wyrusza w podróż, poszukując miłości życia. Towarzyszy mu tajemniczy mężczyzna o imieniu Silas.

Zobacz zwiastun:

Kinowe premiery ocenia krytyk Łukasz Muszyński.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 20.11.2015

Godzina emisji: 13.00

kul/ei

Czytaj także

Mockumenty. Fałszywe świadectwa filmowców

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 12:16
Mockumenty, posługując się językiem dokumentu, opowiadają o nieistniejącej rzeczywistości. - Takie filmy należy czytać w odniesieniu do aktualnych wydarzeń. Dlatego "Wizytę" Madsena interpretuję w kontekście sytuacji uchodźców - mówi Michał Zygmunt.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ameryka we Wrocławiu. Wszystkie stany kina

Ostatnia aktualizacja: 07.10.2015 14:00
- Celem American Film Festival jest pokazanie pełnego spektrum amerykańskiego kina i udowodnienie, że życie filmowe w Stanach toczy się także poza Hollywood - mówi rzecznik prasowy Błażej Grzechnik.
rozwiń zwiń