Złote Glany dla Więckiewicza. Ruszyło Forum Kina Cinergia

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 14:20
Mika Kaurismaki, Wojciech Marczewski, Robert Więckiewicz i Jerzy Zieliński to pierwsi laureaci tegorocznej edycji 20. Forum Kina Europejskiego Cinergia, docenieni za niezależność i przeciwstawianie się trendom.
Audio
  • Dlaczego aktor Robert Więckiewicz nie boi się iść pod prąd? (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Co w programie 20. Forum Kina Europejskiego Cinergia w Łodzi? (Stacja Kultura/czwórka)
  • Organizator Sławomir Fijałkowski o Forum Kina Europejskiego Cinergia i kondycji polskiego kina (Stacja Kultura/Czwórka)
  • Reżyser Kuba Czekaj o swoim filmie "Baby bump", który będzie można zobaczyć na Forum Kina Europejskiego Cinergia (Stacja Kultura/Czwórka)
Robert Więckiewicz w tym roku zagrał w Ziarnie prawdy w reż. Borysa Lankosza wg powieści Zygmunta Miłoszewskiego
Robert Więckiewicz w tym roku zagrał w "Ziarnie prawdy" w reż. Borysa Lankosza wg powieści Zygmunta MiłoszewskiegoFoto: Wojciech Kusiński/PR

- To bardzo przyjemna sytuacja dostać nagrodę od prestiżowego festiwalu na samym jego początku - mówi Robert Więckiewicz. - Ważne dla mnie jest też to, że Złote Glany przyznawane są twórcom wiernym swoim ideałom, którzy nie boję się iść pod prąd.

Jubileuszowa edycja Forum Kina Europejskiego Cinergia potrwa w Łodzi do 4 grudnia. Dyrektorka artystyczna imprezy, Mariola Wiktor, opowiada o szczegółowym programie i tłumaczy, w jaki sposób niski budżet wpływa na wysoką jakość corocznego spotkania ludzi kina w Łodzi. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Przygotował: Mateusz Patyk

Data emisji: 30.11.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/kd

Czytaj także

"Bodo" - serial o pierwszym polskim celebrycie

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2015 15:40
W młodego Eugeniusza Bodo wciela się Antoni Królikowski. - W tamtych czasach artyści musieli mieć talent, żeby zasłużyć na popularność. Świat był piękniejszy i czystszy - mówi aktor.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Igrzyska śmierci: Kosogłos 2" - skąd ten fenomen?

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2015 14:38
W kinach wyświetlana jest właśnie ostatnia część kultowej serii "Igrzyska śmierci". Film w ciągu trzech dni od premiery w samych Stanach Zjednoczonych zarobił ponad 100 mln dolarów.
rozwiń zwiń