Nagroda im. Cybulskiego. Do kogo trafi tym razem?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 15:00
Nie mogą mieć więcej niż 35 lat i muszą wyróżniać się osobowością. W tym roku w gronie nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego znaleźli się m. in. Agnieszka Żulewska, Agnieszka Podsiadlik i Tomasz Schuchardt.
Audio
  • Młodzi, zdolni, charyzmatyczni. Oto nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego (Stacja Kultura/Czwórka)
Aktorzy nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego to Tomasz Schuchardt za rolę w filmie Mur, Justyna Wasilewska za rolę w filmie Kebab i Horoskop, Agnieszka Żulewska za rolę w filmie Chemia, Agnieszka Podsiadlik za rolę w filmie Baby Bump i Anna Próchniak za rolę w filmie Miasto 44
Aktorzy nominowani do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego to Tomasz Schuchardt za rolę w filmie "Mur", Justyna Wasilewska za rolę w filmie "Kebab i Horoskop", Agnieszka Żulewska za rolę w filmie "Chemia", Agnieszka Podsiadlik za rolę w filmie "Baby Bump" i Anna Próchniak za rolę w filmie "Miasto 44"Foto: PAP/Leszek Szymański

Najmłodszą nominowaną jest Anna Próchniak, doceniona za rolę w filmie "Miasto' 44". – Wyznaję zasadę, że wszystko trzeba robić szczerze i najbardziej intensywnie, jak się da. Cieszę się, że ktoś to zauważył – mówi aktorka. A Tomasz Schuchardt zdradza nam, w jaki sposób udział w filmie "Mur" zmienił jego sceniczne emploi.

Uroczysta gala wręczenia najstarszych w Polsce nagród filmowych odbędzie się w styczniu 2016.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Przygotował: Mateusz Patyk

Data emisji: 8.12.2015

Godzina emisji: 10.00

kul/kd

Czytaj także

Karolina Gorczyca o filmie "Agnieszka": dużo od siebie wymagałam

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 14:57
- Pierwsze dni na niemieckim planie filmowym dużo mnie kosztowały, ale zrobiłam wszystko , by efekt końcowy był dobry - mówi Karolina Gorczyca o tytułowej roli w filmie "Agnieszka".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Złote Glany dla Więckiewicza. Ruszyło Forum Kina Cinergia

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2015 14:20
Mika Kaurismaki, Wojciech Marczewski, Robert Więckiewicz i Jerzy Zieliński to pierwsi laureaci tegorocznej edycji 20. Forum Kina Europejskiego Cinergia, docenieni za niezależność i przeciwstawianie się trendom.
rozwiń zwiń