Karolina Gorczyca o filmie "Agnieszka": dużo od siebie wymagałam

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2015 14:57
- Pierwsze dni na niemieckim planie filmowym dużo mnie kosztowały, ale zrobiłam wszystko , by efekt końcowy był dobry - mówi Karolina Gorczyca o tytułowej roli w filmie "Agnieszka".
Audio
  • Karolina Gorczyca opowiada o swojej roli w filmie "Agnieszka" (Stacja Kultura/Czwórka)
Karolina Gorczyca jako Agnieszka. Aktorka opowiadała w Czwórce o swoich przygotowaniach do tej roli
Karolina Gorczyca jako Agnieszka. Aktorka opowiadała w Czwórce o swoich przygotowaniach do tej roli Foto: mat. prom./Alter Ego Pictures

"Agnieszka" wchodzi do kin 30 października. - Moja bohaterka jest wilkiem stepowym, jest jak dzikie zwierzę. Stara się być uczciwa, ale jakoś musi sobie radzić. Miała trudne dzieciństwo, potem siedziała w więzieniu. Po wyjściu ma awersję do mężczyzn. Za sprawą jednego z nich, dużo młodszego, przechodzi metamorfozę - opowiada Gorczyca.

By przygotować się do roli, aktorka odwiedzała m.in. areszt śledczy na warszawskim Grochowie. W Czwórce opowiedziała m.in. o swoich przeżyciach w celi, a także o wyzwaniu, jakim była dla niej nauka języka niemieckiego i o współpracy z reżyserem Tomaszem Rudzikiem.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Karolina Gorczyca (aktorka)

Data emisji: 28.10.2015

Godzina emisji: 10.00

kd/kul

Czytaj także

Joanna Orleańska o filmie "Zbliżenia": to gra niedopowiedzeń

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2014 19:00
Na ekrany kin wszedł właśnie film Magdaleny Piekorz pt "Zbliżenia". W główną rolę wcieliła się Joanna Orleańska. - Najtrudniejsze w mojej pracy było poskromienie emocji, bo ten film to zimne kino, niemal skandynawskie - opowiada aktorka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zofia Wichłacz: będę bronić mojej bohaterki

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2015 14:40
Zagrała "Biedronkę" w filmie "Miasto 44", teraz można ją zobaczyć w spektaklu warszawskiego Teatru Polonia "Porozmawiajmy po niemiecku". Akcja sztuki także rozgrywa się w czasach II wojny światowej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Diana Zamojska - tajemnicza Hanka z "Pań Dulskich"

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2015 12:50
- Scenariusz był bardzo dobry, byłam zachwycona, gdy go czytałam - mówi Diana Zamojska, aktorka grająca tajemniczą postać Hanki w filmie "Panie Dulskie".
rozwiń zwiń