Kinowe gnioty, czyli najgorsze filmy 2015 roku

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2015 15:00
Amerykańscy dziennikarze stworzyli listę najbardziej nieudanych produkcji filmowych mijającego roku. Sprawdzamy, co się na niej znalazło, a także surowo oceniamy polskie filmy.
Audio
  • Najgorsze filmowe produkcje 2015 roku (Stacja Kultura/Czwórka)
Bezwstydny Mortdecai to adaptacja powieści Kyrila Bonfiglioliego pt. Nie wymachuj mi tym gnatem
"Bezwstydny Mortdecai" to adaptacja powieści Kyrila Bonfiglioliego pt. "Nie wymachuj mi tym gnatem"Foto: Materiały prasowe (fragment plakatu)

Do najgorszych produkcji minionego roku krytycy zza oceanu zaliczyli film "Bezwstysny Mortdecai" z Johnnym Deepem w roli głównej.

- To wpadka Deepa, który zaczął odcinać kupony po udanych "Piratach z Karaibów". Tutaj niestety mamy film nieudolny reżysersko i aktorsko, zobaczymy, czy następne filmy z udziałem tego aktora okażą się sukcesem - mówił dziennikarz Czwórki Mateusz Patyk.

Z audycji dowiecie się także o pozostałych filmowych porażkach z amerykańskiej listy. Prowadzący opowiada też o polskim filmie, który stał się największą porażką kasową 2015 roku. Kosztował on 24 mln zł, a obejrzało go zaledwie 200 tys. widzów.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Mateusz Patyk

Data emisji: 28.12.2015

Godzina emisji: 10.00

mg/kd

Czytaj także

Nagroda im. Cybulskiego. Do kogo trafi tym razem?

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2015 15:00
Nie mogą mieć więcej niż 35 lat i muszą wyróżniać się osobowością. W tym roku w gronie nominowanych do Nagrody im. Zbyszka Cybulskiego znaleźli się m. in. Agnieszka Żulewska, Agnieszka Podsiadlik i Tomasz Schuchardt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Na co wybrać się do kina w 2016 roku?

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2015 14:50
Jedni podsumowują mijający rok, my patrzymy w przyszłość i razem z krytykiem Łukaszem Muszyńskim podpowiadamy, na jakie filmy warto zwrócić uwagę w ciągu najbliższych 12 miesięcy.
rozwiń zwiń