Kuba Czekaj i filmy o mękach dorastania

Ostatnia aktualizacja: 12.01.2016 12:50
W tym roku na ekrany kin wejdą jego dwa filmy - "Baby Bump" i "Królewicz Olch". I choć na razie tylko nieliczni mieli szansę docenić jego talent, o Kubie Czekaju jest już bardzo głośno.
Audio
  • Kuba Czekaj o swoich filmach i dorastaniu, które nie jest dla dzieci (Stacja Kultura/Czwórka)
- W Baby Bump skupiamy się na okresie fizycznego dorastania 11-letniego chłopca - opowiada reżyser Kuba Czekaj. - Dorośli często zapominają, jaki to okropny czas w życiu młodego człowieka. My postanowiliśmy pokazać, jakie budzi to frustracje i z czym się wiąże
- W "Baby Bump" skupiamy się na okresie fizycznego dorastania 11-letniego chłopca - opowiada reżyser Kuba Czekaj. - Dorośli często zapominają, jaki to okropny czas w życiu młodego człowieka. My postanowiliśmy pokazać, jakie budzi to frustracje i z czym się wiążeFoto: PAP/EPA/ANDREA MEROLA

- Mam duży głód, żeby robić nowe rzeczy i żeby za każdym razem było to dla mnie wyzwanie - mówi gość Czwórki. - Robienie filmu jest jak wyjazd na kolonie. Po powrocie następuje coś bardzo smutnego, a mianowicie dzień pierwszego pokazu i wtedy jest już jasne, że nic się nie da zmienić, poprawić, ulepszyć.

Kuba Czekaj przyznaje, że takie podejście powoduje, że nie lubi oglądać swoich filmów, zwłaszcza tych z okresu studiów i traktuje je jak pamiętnik. Nam zdradza, dlaczego w kinie lubi opowiadać o nastolatkach i jak zachowują się dzieci na planie filmowym.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kuba Czekaj (reżyser i scenarzysta)

Data emisji: 12.01.2016

Godzina emisji: 10.00

kul/pj

Czytaj także

Filip Pławiak: w każdym filmie chciałbym pokazać inną twarz

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2015 13:00
Kiedy jest na murawie, gra w ataku, kiedy stoi przed kamerą, wciela się w demoniczne postaci. Nam Filip Pławiak zdradza, jak radził sobie na planie "Czerwonego pająka" i kogo zagra w filmie Arka Jakubika.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Maria Dębska o filmie "Moje córki krowy"

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2016 13:55
Film "Moje córki krowy", który właśnie można oglądać w kinach, to komediodramat o radzeniu sobie ze śmiercią najbliższych osób.
rozwiń zwiń