"Zoolander 2". Czy Ben Stiller nadal śmieszy?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 13:50
15 lat temu komedią "Zoolander" amerykański aktor definitywnie pożegnał się z kinem artystycznym. Sprawdzimy, czy teraz dojrzał.
W komedii Zoolander 2 Benowi Stillerowi partneruje Owen Wilson
W komedii "Zoolander 2" Benowi Stillerowi partneruje Owen WilsonFoto: mat. prasowe

"Zoolander 2" to wielki powrót Dereka Zoolandera, największej i najbardziej charakterystycznej gwiazdy modelingu. Kiedy ostatnio widzowie widzieli jego i Hansela McDonalda, obaj bohaterowie byli u szczytu sławy. Od tego czasu zmieniło się wszystko – po serii katastrof Derek i Owen żyją w upokorzeniu poza głównymi wydarzeniami świata mody. W końcu dostają szansę na nowy początek... Czy ją wykorzystają? I w jakim stylu?

W ten weekend na ekrany kin wchodzi także nominowany do 9 Oscarów obraz "Carol" oraz "Historia Roja" - pierwsza fabularna opowieść o losach Żołnierzy Wyklętych.

Czy któryś z tytułów w ocenie Łukasza Muszyńskiego zasługuje na wyróżnienie? Na co nie warto iść, bo seans będzie tylko stratą czasu? Tego dowiecie się, włączając Czwórkę!

***

Na "Stację Kultura" zapraszamy w piątek (4.03) w godz. 13.00-14.00. Audycję poprowadzi Katarzyna Dydo.

kul

 Czytaj także

Mockumenty. Fałszywe świadectwa filmowców

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2015 12:16
Mockumenty, posługując się językiem dokumentu, opowiadają o nieistniejącej rzeczywistości. - Takie filmy należy czytać w odniesieniu do aktualnych wydarzeń. Dlatego "Wizytę" Madsena interpretuję w kontekście sytuacji uchodźców - mówi Michał Zygmunt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Horrory – bardzo kobiece kino?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2015 08:00
- Kiedy w kinie grają horror, na sali statystycznie jest więcej dziewczyn niż chłopaków - mówią autorzy bloga "Horrory na fejsie". - Naukowcy twierdzą, że to dlatego, że kobiety mają silniejszą psychikę.
rozwiń zwiń