X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Góra Tajget". Powieść z niewygodną kartą historii

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2016 14:47
Mimo że Anna Dziewit-Meller ma na swoim koncie kilka książek, to właśnie "Górę Tajget" tytułuje swoim debiutem literackim.
Audio
  • Anna Dziewit-Meller, pisarka opowiada o swojej książce "Góra Tajget" (Stacja Kultura/Czwórka)
Anna Dziewit-Meller jest dziennikarką radiową i telewizyjną, reporterką i pisarką. W jej dorobku jest m. in. powieść Disco oraz napisana wraz z mężem Marcinem Mellerem podróżniczo-reporterska książka Gaumardżos Opowieści z Gruzji
Anna Dziewit-Meller jest dziennikarką radiową i telewizyjną, reporterką i pisarką. W jej dorobku jest m. in. powieść "Disco" oraz napisana wraz z mężem Marcinem Mellerem podróżniczo-reporterska książka "Gaumardżos! Opowieści z Gruzji"Foto: Wojciech Kusiński/PR

- Moim debiutem literackim było "Disco", ale mam do niej chłodny stosunek emocjonalny- mówi pisarka w studiu Czwórki. - Myślę, że to była próba udowodnienia sobie, że w ogóle mogę zająć się poważnie pisaniem. Próba chyba udana, skoro zamówiono u mnie kolejne książki.

Pisanie "Góry Tajget" sprawiło, że nocny stolik Czwórkowego gościa zapełnił się okrutnymi lekturami o II wojnie światowej, o zagładzie, holokauście, eksperymentach i medycynie nazistowskiej. To w nich Anna Dziewit-Meller znalazła wzmiankę o straszliwej, hitlerowskiej akcji T4, polegającej na tym, że eksterminowano osoby chore psychicznie, mordowano dzieci. - Ta historia się do mnie przykleiła i nie chciała się odkleić. Przyszła sama - mówi pisarka, która chciała napisać książkę związaną z jej rodzinnym Śląskiem.

W tej powieści autorka zabiera czytelnika w podróż po kilku różnych planach czasowych, zadaje pytanie o to, jaki wpływ ma historia na nas tu i teraz. W Czwórce zdradza, jak ta książka wpłynęła na nią i co ma na myśli pisząc o historii dziedziczenia strachu. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Anna Dziewit-Meller (dziennikarka, pisarka, blogerka)

Data emisji: 25.03.2016

Godzina emisji: 13.00

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Biblioteka sąsiedzka - ludzkie umiejętności, problemy i doświadczenia

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2015 13:26
Fundacja "Zmiana" stworzyła wyjątkowe miejsce - bibliotekę sąsiedzką. Nie trzeba być tam cicho, a jeśli ktoś książki nie zwróci, nikt nie będzie go za to karał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Aneta Jadowska i jej "Szamański blues"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 14:55
Autorka książek fantasy i twórczyni postaci charyzmatycznej policjantki Dory Wilk powraca z kolejną powieścią. 15 stycznia w księgarniach pojawi się pierwsza część nowej, szamańskiej serii.
rozwiń zwiń