Aneta Jadowska i jej "Szamański blues"

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2016 14:55
Autorka książek fantasy i twórczyni postaci charyzmatycznej policjantki Dory Wilk powraca z kolejną powieścią. 15 stycznia w księgarniach pojawi się pierwsza część nowej, szamańskiej serii.
Audio
  • Aneta Jadowska o swojej książce "Szamański blues" (Stacja Kultura/Czwórka)
Aneta Jadowska - autorka serii książek o Dorze Wilk
Aneta Jadowska - autorka serii książek o Dorze WilkFoto: Materiały prasowe

Akcja "Szamańskiego bluesa" rozgrywa się w tym samym uniwersum, co poprzednie książki Jadowskiej - w Toruniu i magicznym Tornie. Tym razem główną postacią opowieści nie jest jednak Dora Wilk, a Witkac, który dotąd pozostawał w jej cieniu.

Czytaj dalej
Aneta Jadowska 1200.jpg
Aneta Jadowska: "Ropuszki" to pożegnanie

- Teraz to jego oczyma oglądamy świat. Witkac bardzo niechętnie zapuszcza się do Thornu, on jeszcze nie ma zaufania do tej całej magii, chociaż ma świadomość, że ona istnieje. Dlatego większość rzeczy dzieje się na toruńskich ulicach, ale okazuje się, że tam też jest sporo magii - mówi Aneta Jadowska. Wyjaśnia także, że fabuła książki zaczyna się w momencie, gdy w życiu Witkaca pojawia się tajemnicza kobieta z przeszłości, femme fatale, która zniknęła bez słowa 15 lat wcześniej.

Autorka wyjawia także, kogo umieściłaby w pierwszej piątce najbardziej pracowitych pisarzy i którego twórcę uważa za polskiego Stephena Kinga.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Aneta Jadowska (pisarka)

Data emisji: 14.01.2016

Godzina emisji: 10.00

mg/kul

Czytaj także

Maciej Musiał i jego miłość do "Star Wars"

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 14:00
"Gwiezdne wojny" to dziś nie tylko filmy pełnometrażowe, ale także wydawnictwa literackie, serial animowany i gry. 10 października fani serii świętowali Dzień Książki "Star Wars", a wśród nich był aktor Maciej Musiał.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Marta Reich i jej "Morderstwo i cała reszta"

Ostatnia aktualizacja: 27.11.2015 13:50
Dziennikarka kobiecego pisma przeprowadza wywiad z jedną z najbogatszych kobiet w Polsce. Kilka dni później bizneswoman zostaje zamordowana, a redaktorka wszczyna własne śledztwo.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Wstań i idź" - rasowe fantasy Kołodziejczaka

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2015 13:35
W księgarniach jest już książka "Wstań i idź" - zbiór opowiadań fantasy, które Tomasz Kołodziejczak pisał przez ostatnich 30 lat. Okładkę przygotował Przemysław Truściński.
rozwiń zwiń