Komiksy dla dzieci. "Powinny być uniwersalne"

Ostatnia aktualizacja: 12.05.2016 15:30
- Pracowałam jako grafik w agencji reklamowej i marzyłam, żeby oderwać się od codziennej rutyny. Uratowali mnie… malutki lisek i wielki dzik. Wzięłam urlop, zaczęłam malować – wspomina laureatka konkursu na komiks dla dzieci imienia Janusza Christy.
Audio
  • O komiksach dla dzieci opowiada Berenika Kołomycka - nagrodzona w drugiej edycji konkursu na komiks dla dzieci imienia Janusza Christy (Stacja Kultura/Czwórka)
Komiksy dla dzieci. Powinny być uniwersalne
Foto: Glow Images/East News

"Malutki Lisek i Wielki Dzik. Tam" to cztery epizody tworzące zwartą i zamknięta fabułę, gdzie każda kolejna historia jest rozwinięciem poprzedniej. - To jest przede wszystkim opowieść o przyjaźni. Ale też o niepewności, zagubieniu - mówi Berenika Kołomycka.

Młoda rysowniczka na poważnie komiksem zajęła się, kiedy była na studiach, ale tak naprawdę był on obecny w jej życiu od zawsze. Nam opowiada o tym, czym zachwycił ją Thorgal i dlaczego pisała listy-komiksy do mamy. Zdradza też, co ją łączy z Lisisławem Foksem.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Berenika Kołomycka (rysowniczka komiksów)

Data emisji: 12.05.2016

Godzina emisji: 10.07

kul/pj

Czytaj także

Janusz L. Wiśniewski o tym, dlaczego kradnie historie

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2016 15:00
- Pisanie książek powoduje, że cały czas muszę się uczyć. I muszę słuchać ludzi, żeby mieć prawdziwe historie - wyznaje Janusz Leon Wiśniewski - naukowiec i pisarz, który w ciągu 15 lat wydał ponad 20 powieści.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Henryk Sienkiewicz - Brad Pitt polskiej literatury

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2016 14:00
Był ikoną polskiej popkultury, bożyszczem kobiet i ikoną stylu. Do historii przeszedł jako autor "Quo vadis" i laureat literackiej Nagrody Nobla.
rozwiń zwiń