"Kacperiada". Bo najlepsze w kreskówkach są urwisy

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2016 14:37
Powstały na podstawie opowiadań Grzegorza Kasdepke animowany serial "Kacperiada" to opowieść o wyzwaniach z pogranicza dzieciństwa i dorosłości.
Audio
  • O nowym serialu animowanym dla dzieci i dorosłych, "Kacperiada", opowiadają jego twórcy (Stacja Kultura/Czwórka)
Kacperiada opowiada o perypetiach 7-letniego urwisa, jego przyjaciół i rodziny
"Kacperiada" opowiada o perypetiach 7-letniego urwisa, jego przyjaciół i rodzinyFoto: Materiały prasowe

Jej 7-letni bohater, łobuz Kacper, wraz ze swoją paczką odkrywa świat sprawdzając wytrzymałość swoich rodziców. - W przeciwieństwie do wersji literackiej, chcieliśmy przede wszystkim przedstawić punkt widzenia Kacpra oraz jego przyjaciół - wspominają w Czwórce twórcy serialu, Michał "Śledziu" Śledziński i Kuba Tarkowski. - W jego konstrukcji mieszają się różne światy: rzeczywisty i fantazji. Ten drugi jest domeną Muchomściciela, towarzyszącego Kacprowi superbohatera - dodają.

"Kacperiada", której wybrane odcinki zostaną pokazane na festiwalu "Kino Dzieci", wykonana jest w technice 3D, jednak rysownicy brali za wzór ilustracje dla dzieci z wyrazistą kreską. W "Stacji Kultura" twórcy serialu zdradzili, jak wyglądała praca nad tworzeniem animacji, natomiast aktorzy, którzy użyczyli głosu jego bohaterom, opowiadają dlaczego praca przy "Kacperiadzie" była tak wyjątkowa.

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Michał "Śledziu" Śledziński i Kuba Tarkowski

Data emisji: 14.09.2016

Godzina emisji: 11.05

jsz/kul

 

Czytaj także

Kino w Trampkach. "Młodego widza traktujemy poważnie"

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2016 12:00
- Opowieścią o tramwajarzu, który potrafił rozmawiać ze zwierzętami rozpoczynamy tegoroczną odsłonę Kina w Trampkach - zapowiada Anna Stadnik i zdradza szczegóły programu festiwalu filmowego dla dzieci i młodzieży.
rozwiń zwiń