X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Andrzej Wajda. "Odszedł człowiek, artysta pozostał"

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2016 12:30
- Filmy, które zostawił nam Andrzej Wajda, będą fantastyczną lekcją historii, życia i sztuki filmowej dla kolejnych pokoleń Polaków - mówi dziennikarz filmowy i krytyk Artur Cichmiński.
Audio
  • Andrzej Wajda. Szkic do portretu (Stacja Kultura/Czwórka)
Andrzej Wajda, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, współtwórca polskiej szkoły filmowej zmarł w wieku 90 lat
Andrzej Wajda, jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów, współtwórca polskiej szkoły filmowej zmarł w wieku 90 latFoto: PAP/Adam Warżawa

Jako reżyser zadebiutował w 1954 roku filmem "Pokolenie". Dwa lata później zrobił "Kanał", który przyniósł mu międzynarodowy sukces. Był nominowany do Oscara w kategorii "Najlepszy film nieanglojęzyczny" za "Ziemię Obiecaną", "Człowieka z żelaza" i "Katyń". W 2000 roku Andrzej Wajda otrzymał honorowego Oscara za osiągnięcia życia i wkład w rozwój światowej kinematografii. - Widzowie i krytycy doceniali jego otwartość w patrzeniu na świat, niezwykłą radość życia i życzliwość - mówi gość Czwórki. - Odszedł człowiek, który reprezentował pewna epokę. Zarówno w kontekście kultury osobistej, jak i kultury w ogóle.

Ostatnim filmem Andrzeja Wajdy są "Powidoki". Obraz, który jest polskim kandydatem do Oscara, na ekrany naszych kin wejdzie 13 stycznia 2017 roku.  

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Artur Cichmiński (dziennikarz filmowy, Program I Polskiego Radia)

Data emisji: 10.10.2016

Godzina emisji: 10.40

kul/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Tomasz Wasilewski - reżyser kobiet i emocji

Ostatnia aktualizacja: 14.07.2016 14:30
- Czasy transformacji obserwowałem z perspektywy mojej mamy, starszej siostry, ich koleżanek i przyjaciółek. Wydaje mi się, że kobietom w tamtym okresie zabrakło narzędzi, żeby rozpracować nową rzeczywistość - mówi Tomasz Wasilewski, reżyser "Zjednoczonych Stanów Miłości".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przed świtem". Film o mądrej relacji z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 15.08.2016 15:20
On jest nastoletnim stylistą fryzur, jego ojciec byłym zapaśnikiem. - To, że tak wiele ich różni, stało się kołem zamachowym całej historii - opowiada Łukasz Borowski, twórca dokumentu "Przed świtem".
rozwiń zwiń