Starcie magików. "Każdy iluzjonista to solista"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 13:30
- Gigantyczne wiertło, które posłuży do przewiercenia jednego z bohaterów, cięcie kobiety na pół, lasery i śmigło jumbo jeta. Wszystkie tricki mamy przećwiczone i jesteśmy gotowi na wszystko - zapowiadają twórcy widowiska multimedialnego "Iluzjoniści: Pierwsze starcie".
Audio
  • "Iluzjoniści: Pierwsze starcie" - oto szczegóły show, jakiego w Polsce jeszcze nie było! (Stacja Kultura/Czwórka)
Gwiazdami show Iluzjoniści. Pierwsze starcie jest jest piątka iluzjonistów, należąca do czołówki adeptów tej sztuki: Silver, Prince, Mr. Freak, AryMan i Gambit (zdj. ilustracyjne)
Gwiazdami show "Iluzjoniści. Pierwsze starcie" jest jest piątka iluzjonistów, należąca do czołówki adeptów tej sztuki: Silver, Prince, Mr. Freak, AryMan i Gambit (zdj. ilustracyjne)Foto: Pixabay/InvisibleGirl/dom. publiczna

Pomysł na spektakl zrodził się z pasji do zawodu i z podglądania tego, co robią magicy na świecie. - Każdy iluzjonista to solista, który niechętnie występuje w grupie. Postanowiliśmy połaczyć magików i osadzić ich w jednym, wspólnym świecie - opowiadają pomysłodawcy widowiska - Kamil Zalewski, Rafał Walusz. 

Premiera sztuki odbędzie się 29 października 2016 roku w Warszawie, a jej spowiem jest... autor legendarnych spektakli muzycznych. Goście Czwórki wspominają, jak doszło do tej współpracy, co o magii sądzi Janusz Józefowicz i dlaczego "Iluzjoniści: Pierwsze starcie" będą jak podróż w kosmos bez pasów bezpieczeństwa. 

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Kamil Zalewski, Rafał Walusz (iluzjoniści, współtwórcy i pomysłodawcy widowiska "Iluzjoniści: Pierwsze starcie")

Data emisji: 28.10.2016

Godzina emisji: 10.15

kul/kd

Czytaj także

"Disco Cry", czyli apetyt na wieczne imprezy

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 13:28
- Pisałam komiks o tym, co mnie w tamtym momencie kręciło - mówi Marianna Serocka, autorka. - To jest komiks o dziewczynach 19-20-21-letnich, które "zapalają się", żeby iść na imprezę - dodaje.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr fizyczny. W poszukiwaniu własnej ekspresji

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2016 14:15
- W teatrze fizycznym nie liczy się wysportowane ciało, tylko świadomość istnienia ciała. To rodzaj eksperymentu, ale też dobrej zabawy - wyjaśnia reżyser Dawid Żakowski.
rozwiń zwiń