"Pierwsza randka". Jak to robią w teatrze?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2016 13:20
- Pierwsze o czym pomyślałam po przeczytaniu "Pierwszej randki" to to, że wreszcie zagram coś współczesnego. I że powierzone mi role pozwolą pokazać spektrum moich umiejętności - opowiada Julia Kamińska o musicalu "Pierwsza randka".
Audio
  • Aktorka Julia Kamińska i reżyser Tomasz Dutkiewicz opowiadają o przygotowaniach do premiery "Pierwszej randki" (Stacja Kultura/Czwórka)
W musicalu Pierwsza randka Julii Kamińskiej partneruje m.in. Artur Chamski
W musicalu "Pierwsza randka" Julii Kamińskiej partneruje m.in. Artur ChamskiFoto: PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński

Czytaj także
julia wieniawa 1200.jpg
Julia Wieniawa duszę artystki ma we krwi

Polska prapremiera broadwayowskiego musicalu, który stał się sukcesem produkcyjnym w kilkunastu krajach na świecie odbędzie się 30 grudnia 2016 roku w warszawskim Teatrze Komedia. - To historia stara jak świat. O tym, że przeciwieństwa jednak się przyciągają - opowiada reżyser Tomasz Dutkiewicz. - Mamy tu świetnie napisane role, doskonałą muzykę i przezabawne dialogi, które czasami "idą po bandzie", bo bohaterowie "Pierwszej randki" nie oszczędzaja nikogo - dodaje.

W spektaklu występują m.in. Jolanta Fraszyńska, Julia Kamińska, Robert Rozmus i Mikołaj Krawczyk. Ale reżyser przewidział też role dla widzów. Nasi goście opowiadają o tym, dlaczego postanowili zamienić teatr w restaurację, jak to jest w jednej sztuce wcielać się w kilka postaci i dlaczego Tomasz Dutkiewicz zaprosił na randkę właśnie Jolantę Fraszyńską. 

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Aleksandra Jasińska

Materiał przygotowała: Justyna Tylczyńska

Data emisji: 28.12.2016

Godzina emisji: 11.15

kul/pj

Czytaj także

"Drzewo życia". Spektakl o przemianach

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 08:00
"Drzewo życia" to interdyscyplinarny projekt, który łączy w sobie teatr, taniec, instalację artystyczną. W centrum jest widz, który może aktywnie uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Leszek Stanek: podróże inspirują mnie... muzycznie

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2016 15:47
Podróżowałem dużo po Europie, byłem w Indiach, w Chinach, zwiedziłem na stopa Skandynawię. Tam spałem na parkingu pod drzewem, ale także w… miejskiej toalecie. Ale była 5-gwiazdkowa - opowiadał w Czwórce Leszek Stanek.
rozwiń zwiń