Dzikie lata 80. Tomasz Stańko w chwilach zapomnienia

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2017 11:50
- Gdyby nie mój wiek kazałbym się powiesić za nogi nad nim grającym na trąbce i z tej perspektywy zrobiłbym mu jeszcze jeden portret - opowiada Krzysztof Gierałtowski, jeden z autorów zdjęć prezentowanych na wystawie poświęconej słynnemu jazzmanowi - Tomaszowi Stańko.
Audio
  • Tomasz Stańko i lata 80. uwiecznione przez znanych fotografików (Stacja Kultura/Czwórka)
Od prawej: Krzysztof Gierałtowski (fotograf, autor zdjęć prezentowanych na wystawie Dzikie lata 80. Wystawa fotografii poświęcona Tomaszowi Stańko) i Damian Sikorski w Ney GalleryPrints
Od prawej: Krzysztof Gierałtowski (fotograf, autor zdjęć prezentowanych na wystawie "Dzikie lata '80. Wystawa fotografii poświęcona Tomaszowi Stańko") i Damian Sikorski w Ney Gallery&PrintsFoto: Monika Ney

Czytaj także
fotograf 1200.jpg
Dzika przyroda na zdjęciach? "Przyciąga dziki tłum"

Fotografie oglądać można w Ney Gallery&Prints w Warszawie. - Kilka miesięcy temu zjawił się u nas przyjaciel Tomasza Stańsko, Wojciech Kukla i zaproponował, że pokaże nam prace, które dokumentowały działalność muzyka i to, co działo się na scenie jazzowej w latach 80. Tak narodził się pomysł wystawy, na której teraz - oprócz zdjęć Wojciecha Kulki - możemy też podziwiać zdjęcia Krzysztofa Gierałtowskiego i Ryszarda Horowitza - opowiada właścicielka galerii, Monika Ney.

Największe zainteresowanie widzów wzbudzają zdjęcia Andrzeja Tyszki. O wyjątkowej relacji łączącej fotografów i jazzmana oraz o tym jak Stańsko trafił na "Ring" opowiadają rozmówcy Damiana Sokorskiego. 

***

Tytuł audycji: "Stacja Kultura"

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 5.01.2017

Godzina emisji: 10.44

kul/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Bądź kreatywny i "Zrób sobie prezent"

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2016 14:08
Już 4 grudnia Muzeum Warszawskiej Pragi zamieni się w manufakturę, w której będzie można wymyślać i tworzyć oryginalne prezenty pod kątem doświadczonych rzemieślników i artystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzika przyroda na zdjęciach? "Przyciąga dziki tłum"

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2017 12:50
Bielska BWA jako pierwsza w Polsce pokazuje zdjęcia nagrodzone w prestiżowym konkursie "Fotografia Dzikiej Przyrody 2016" przez Muzeum Historii Naturalnej w Londynie. - To najważniejsze wyróżnienie w tej branży - przekonuje Agata Smalcerz, dyrektor galerii.
rozwiń zwiń