Nie tylko Sherlock Holmes. Dlaczego kochamy kryminały?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2017 08:00
Zapraszamy na relację z dyskusji o wciąż rosnącej popularności książek, filmów i seriali kryminalnych i ich wpływie na czytelników.
Przygody Sherlocka Holmesa na duży ekran już dwukrotnie przeniósł Guy Ritchie. W tytułowej roli wystąpił Robert Downey Jr., jako dr James Watson - Jude Law
Przygody Sherlocka Holmesa na duży ekran już dwukrotnie przeniósł Guy Ritchie. W tytułowej roli wystąpił Robert Downey Jr., jako dr James Watson - Jude Law Foto: PAP/Photoshot/PictureLux

W spotkaniu pod hasłem "Sherlock Holmes na tropie, czyli dlaczego kochamy kryminały" udział wzięli prelegenci na co dzień blisko związani z tematem zbrodni, zarówno prawdziwej, jak i literacko-filmowej. Wśród nich byli m.in. prof. Monika Całkiewicz - kryminalistyk, profesor nadzwyczajny w Katedrze Prawa Karnego Akademii Leona Koźmińskiego oraz Mariusz Czubaj - literaturoznawca, autor powieści kryminalnych. Z Czwórkowym mikrofonem w dyskusji uczestniczył Damian Sikorski.

W audycji opowiemy także o projekcie "Reporterki" Magdaleny Wdowicz-Wierzbowskiej oraz o nowej książce Jessie Burton - autorki "Miniaturzystki".

***

Na "Stację Kultura" zapraszamy we wtorek (17.01.) w godzinach od 10.05 do 12.00. Audycję poprowadzi Katarzyna Dydo.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka kryminał hobby

Czytaj także

Joanna Jodełka i kryminały o silnych kobietach

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2016 16:00
- Ktoś kiedyś napisał, że w moich książkach "ubieram mężczyzn w krótkie spodenki". I rzeczywiście w porównaniu z moimi silnymi bohaterkami to tak wygląda - mówi Joanna Jodełka, autorka m. in. "Kryminalistki" i "Wariatki".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Seriale kryminalne. Na czym polega "efekt CSI"?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2016 14:10
- Seriale kryminalne z jednej strony wpływają na wzrost zaufania do policji, z drugiej... szkolą przestępców - mówi Joanna Stojer-Polańska, kryminolog i autorka pracy doktorskiej o oddziaływaniu mediów na postępowanie karne.
rozwiń zwiń