"Kong", "Captain Fantastic", "Zło we mnie" - na co warto iść do kina?

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 15:00
W ten weekend fani kina akcji z pewnością nie będą zawiedzeni. W kinach gigantyczny, 30-metrowy goryl w filmie "Kong. Wyspa czaszki", a poza tym "Captain Fantastic" z nominowanym do Oskara Viggo Mortensenem i horror "Zło we mnie".
Audio
  • O filmach "Kong", "Zło we mnie" i "Captain Fantastic" opowiada Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
Fragm. plakatu pomocyjnego filmu Kong. Wyspa czaszki.
Fragm. plakatu pomocyjnego filmu "Kong. Wyspa czaszki".Foto: mat. pras.

- To największe z dotychczasowych wcieleń King Konga. Gigantyczny, 30-metrowy goryl prezentuje się znakomicie, a spece od efektów specjalnych z pewnością zasłużą na przyszłorocznego Oskara - opowiadał Łukasz Muszyński. Akcja filmu rozgrywa się tuż po wojnie w Wietnamie, a w rolach głównych zobaczymy m.in. Samuela L. Jacksona, Toma Hiddlestona czy Brie Larson. - Grupa naukowców wyrusza na Wyspę Czaszki, ostatni niezbadany skrawek kuli ziemskiej. Wyprawa przestaje być prosta, gdy na ich drodze staje wcale nieprzyjaźnie nastawiony Kong - opowiadał Muszyński. Czym ten film różni się od "Godzilli" i ile gwiazdek otrzymał od eksperta Czwórki? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy.

W Czwórce Łukasz Muszyński opowiadał także o filmach "Captain Fantastic", czyli obrazie, po którtym z kina wychodzi się - zdaniem krytyka - w dobrym nastroju, oraz o horrorze "Zło we mnie" - filmie "nieoczywistym, z fajną, przerażającą atmosferą".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 10.03.2017

Godzina emisji: 11.30

kd/jsz

Czytaj także

Premiery filmowe" "La La Land", "Manchester by the Sea" i "Zombie express"

Ostatnia aktualizacja: 20.01.2017 14:40
Był zdecydowanym faworytem tegorocznych Złotych Globów i kto wie, czy w równie pięknym stylu nie wygra gali Oscarów. - W tym filmie naprawdę nie jest trudno się zakochać - ocenia "La La Land" krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kulisy Oscarów. Kto stał za "aferą kopertową"?

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2017 10:00
- Do tego, że Warren Beatty otrzymał niewłaściwą kopertę oficjalnie przyznała się firma odpowiedzialna za zliczanie głosów. W ten sposób przez kilka minut w kategorii "Najlepszy film" triumfowali twórcy "La La Land", ale finalnie statuetkę otrzymał obraz "Moonlight" - mówi krytyk Łukasz Muszyński.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Logan, Trainspotting 2, Maria Skłodowska-Curie. Co nowego w kinach?

Ostatnia aktualizacja: 03.03.2017 15:57
Miłośników kina czeka prawdziwa uczta: opowieść o życiu marii Skłodowskiej-Curie, nostalgiczne odcinanie kuponów, czyli seaquel "Trainspotting", i "Logan: Wolverine" - hit dla fanów komiksowego świata Marvela.
rozwiń zwiń