Teatr na walizkach. "Zapraszamy nawet w klapkach"

Ostatnia aktualizacja: 19.07.2017 17:00
- Przez 5 lat istnienia teatru nikt nie napisał ani jednej złej opinii o naszych spektaklach. W dobie powszechnego hejtu uważam, że to duże osiągnięcie - przekonuje reżyser i producent Jan Jakub Należyty, organizator letniej akcji "Teatr na walizkach" Teatru Komedia w Krakowie.
Audio
  • "Teatr na walizkach" o letniej akcji Teatru Komedia z Krakowa (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne) Foto: Shutterstock.com/Andrey Burmakin

Jan Jakub Należyty Praca w wakacyjnych warunkach, w terenie, otwiera aktorom nowe możliwości. Wychodzą do widza, grają w nowych warunkach, sporo mogą się nauczyć 

W ramach akcji w lipcu i w sierpniu Teatr Komedia będzie w tych miejscach, w których wypoczywa jego publiczność. Na szlaku wakacyjnej wędrówki znalazły się m.in. Mazury i Pomorze. - Ułatwiamy widzom, do granic możliwości, kontakt z nami, ze sztuką. W związku z tym nie każemy im ubierać się elegancko w wakacje, tylko do teatru zapraszamy nawet w klapkach - śmieje się gość Czwórki.

W programie letniego przeglądu znajdziemy repertuarowe realizacje, w tym flagową sztukę "Trzy razy łóżko". - Spektakl zagraliśmy ponad 600 razy i ciągle cieszy się ogromną popularnością. W przedstawieniu występują m.in. Anna Cieślak i Marek Siudym.  

We wrześniu Teatr Komedia wraca "do domu" i zaprasza na premierowe spektakle, także na pokładzie statku. Więcej o sztuce "Małżeństwo we frankach", kolacjach teatralnych i akcji "Teatr na walizkach" w nagraniu audycji.

Czytaj także
dzień świra teatr kamienica 1200.jpg
"Dzień świra" w teatrze. "Misterna układanka o życiu"

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Jan Jakub Należyty (reżyser i producent teatralny)

Data emisji: 19.07.2017

Godzina emisji: 11.13

kul/jsz

Czytaj także

Adam Krawczuk o ceremoniach w Teatrze Montownia

Ostatnia aktualizacja: 10.03.2017 13:00
- Teatr Montownia nie ma własnej sceny, ale dzięki temu, że gramy w różnych miejscach, spotykamy różnych ludzi to ciągle się rozwijamy - opowiada aktor, reżyser i współzałożyciel Montowni, Adam Krawczuk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marcin Kwaśny: "Wesele" wciąga w sam środek akcji"

Ostatnia aktualizacja: 22.03.2017 13:58
Jak twierdzi zaproszony do "Stacji Kultura" aktor i producent "Wesele" w Teatrze Polskim pozbawione jest gatunkowego ciężaru. Nie ma tu polityki. Pisano nawet o jego "nieznośnej lekkości". Czym spektakl w reżyseri Krzysztofa Jasińskiego różni się od innych inscenizacji dramatu Wyspiańskiego?  
rozwiń zwiń