Polskie Radio
Section05
Marcin Kwaśny

"Lamentacje z głową opartą o ścianę"

Rozważania tradycyjnych czternastu stacji Drogi Krzyżowej w poetyckiej formie inspirowanych pielgrzymowaniem do Jerozolimy ich autora o. Michała Legana. Jego rozważania kolejnych stacji Pasji Chrystusa w wykonaniu Dominiki Figurskiej i Marcina Kwaśnego pogłębia surowa muzyka Eweliny Zamojskiej i Grzegorza Różyckiego.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Bartas-Witan religia Kościół katolicki Marcin Kwaśny Dominika Figurska Wielkanoc Redakcja katolicka

Marcin Kwaśny: swoją pracą oddaję Wyklętym sprawiedliwość

- W szkole nie uczono mnie o Żołnierzach Wyklętych, nie dowiedziałem się o nich również w domu. Na ile mogę to staram się opowiadać o historii, która była do tej pory przez długi czas zapomniana. Mówię o ludziach, którzy walczyli o wolną Polskę, a pomimo tego zostali potraktowani jak bandyci. Staram się im, na tyle na ile mogę, przywrócić sprawiedliwość – mówił w rozmowie z portalem PolskieRadio.pl aktor Marcin Kwaśny.
Zobacz więcej na temat:  Żołnierze Wyklęci NASZ WYWIAD Marcin Kwaśny

"Mój syn, Maksymilian". Rzecz o o. Maksymilianie Marii Kolbem i jego matce

W dniu uroczystości Wszystkich Świętych zapraszamy Państwa do radiowej Jedynki na słuchowisko Kazimierza Brauna o św. Maksymilianie Marii Kolbem i jego matce, Mariannie Kolbowej. Reżyserem słuchowiska jest Marcin Kwaśny. W rolach głównych usłyszymy Łukasza Lewandowskiego i Ewę Ziętek. Zapraszamy tuż po godz. 17.oo. Premiera w Teatrze Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Kazimierz Braun Marcin Kwaśny słuchowisko