Artur Rojek: w tym roku przyświeca nam hasło "Wszyscy"

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2017 15:20
- Prezentujemy muzykę alternatywną w ujęciu wielogatunkowym. Każdy fan powinien znaleźć tu coś dla siebie - mówi Artur Rojek, dyrektor artystyczny OFF Festivalu.
Audio
  • Artur Rojek o szczegółach OFF Festivalu 2017 (Stacja Kultura/Czwórka)
Artur Rojek i Damian Sikorski
Artur Rojek i Damian Sikorski Foto: Czwórka

Artur Rojek Kiedy bywam na festiwalach, na których koncerty odbywają się równolegle na kilku scenach, każdemu staram się poświęcić 10 minut

Tegoroczna edycja rozpocznie się 4 i potrwa do 6 sierpnia. - W Dolinie Trzech Stawów w Katowicach pojawi się ponad stu artystów. Wśród nich są m.in. PJ Harvey i Feist, która przyjedzie do Polski po raz pierwszy. Odwiedzi nas także wyczekiwany od lat Shellac i Talib Kweli w wersji live - wymienia dyrektor artystyczny.

Na OFF Festivalu nie zabraknie także polskich artystów w wyjątkowych wcieleniach. - Reaktywuje się legendarny Łoskot. Pojawię się także ja z zespołem Kwadrofonik. Zaprezentujemy muzykę do "Symfonii Przemysłowej nr 1" Davida Lyncha - opowiada Artur Rojek.  

W audycji sprawdzamy, co - oprócz muzyki - znajdzie się w programie festiwalu, jakich pisarzy zaprosiła do Katowic Sylwia Chutnik oraz na czym polega współpraca OFF-a z Muzeum Śląskim.

Artur Rojek Na pewno warto zobaczyć Feist, która pojawi się tylko u nas i Swans, którzy wkrótce zmieniają formułę działania. To będzie ich ostatni koncert w tym składzie

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 2.08.2017

Godzina emisji: 11.24

kul/jsz

Czytaj także

Paula i Karol. Manifest trzydziestoparolatków

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 13:00
- W dzisiejszym świecie zmiany zachodzą tak szybko i są tak trudne, że nie za bardzo potrafimy na to zareagować artystycznie. Dotyczy to także naszej działalności jako Pauli i Karola - mówi Karol Strzemieczny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sorry Boys: wciąż mamy potrzebę tworzenia muzyki

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2017 12:38
- Właśnie podczas podróży powstały szkice dwóch numerów na naszą pierwszą płytę. Dziś też między koncertami, w busach, czujemy palącą potrzebę pisania – opowiadali Bela Komoszyńska i Tomasz Dąbrowski z Sorry Boys.
rozwiń zwiń