"Eksterminator", czy "Gra o wszystko"? Na co iść do kina?

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2018 15:02
To będzie udany weekend dla fanów polskich produkcji filmowych. Na ekrany kin wchodzi bowiem m.in. komedia "Gotowi na wszystko. Eksterminator", w reżyserii Michała Rogalskiego.
Audio
  • O filmowych premierach "Gotowi na wszystko. Eksterminator", "I tak Cię kocham" i "Gra o wszystko" opowiada Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
Kadr z filmu Gotowi na wszystko. Eksterminator w reż. Michała Rogalskiego
Kadr z filmu "Gotowi na wszystko. Eksterminator" w reż. Michała RogalskiegoFoto: mat. pras./Kino Świat

"Eksterminator" to komedia o skruszonych facetach, którzy dostali od życia drugą szansę na muzyczną karierę i odkrywają ponownie młodość wchodząc znów na scenę i chwytając gitary. - Męska przyjaźń i death metal to rzadko poruszane tematy w polskim kinie. To także film o dorastaniu i artystycznej wolności, której warto bronić - mówił Muszyński. - Warto dać temu filmowi szansę.

W obsadzie - jak mówił krytyk - "zacni aktorzy": Dorota Kolak, Eryk Lubos, Krzysztof Czeczot, Paweł Domagała, czy muzyk Piotr Rogucki. - Główni bohaterowie mając po 20 lat byli o krok od stania się wielkimi gwiazdami, ale niestety pojawiły się używki i konflikty, więc zespół się rozpadł. Teraz reaktywują kapelę, ale pojawiają się problemy dotyczące m.in. tego, jaką muzykę powinni wykonywać - opowiadał Muszyński. Czego dowiedzieć się możemy o życiu współczesnych 30-latków z "Eksterminatora", czego nauczy nas ten film i dlaczego warto wybrać się na niego do kin? O tym także mówił Łukasz Muszyński.

W piątkowy, styczniowy wieczór na ekrany polskich kin wchodzi także komedia romantyczna „I tak Cię kocham”, czyli film, w którym zdaniem Muszyńskiego „można się zakochać”, ale także biograficzna opowieść o kobiecie, która prowadziła nielegalne salony gry, czyli „Gra o wszystko”. Oba te obrazy także recenzował krytyk Łukasz Muszyński w studiu Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy, Filmweb.pl)

Data emisji: 22.12.2017

Godzina emisji: 11.15

kd/ac

Czytaj także

"Ptaki śpiewają w Kigali" czy "Kingsman" - na co iść do kina?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2017 15:27
Historia ludobójstwa w Rwandzie, brytyjscy szpiedzy nowej generacji i "filmowy koszmar wegetarian" - na ekrany kin wchodzą obrazy, spośród których każdy wybierze coś dla siebie.
rozwiń zwiń