"Głębia". Henning Mankell i jego kryminał z zimą w tle

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2018 13:20
Autor historii kryminalnych z komisarzem Kurtem Vallanderem w roli głównej, tym razem zaserwował czytelnikom thriller psychologiczny, z domieszką powieści marynistycznej, historycznej i kryminału.
Audio
  • Kinga Michalska poleca książki na ferie zimowe. Co warto przeczytać? (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Valentyn Volkov

kobieta zbrodnia 1200.jpg
"Kryminalna intryga w klaustrofobicznej atmosferze zbrodni"

- Bohater o imieniu Lars, Szwed, jest hydrologiem, który zajmuje się badaniem dna Bałtyku podczas I wojny światowej. Jego praca jest jego pasją, ale również możliwością oderwania się od "idealnego małżeńskiego życia", pełnego rezerwy, spokoju i monotonii - opowiadała Kinga Michalska. - Na jednej z wysp Lars spotyka kobietę, dzięki której jego życie ulegnie diametralnej zmianie. I nie mówię tu o wątku romantycznym.

Jak wygląda życie na bezludnej wyspie, jak przebyć lodowiec i co dzieje się na zamkniętej powierzchni kajut na statku, gdy członkowie załogi są na siebie skazani? O tym rozmawialiśmy w Czwórce. Henning Mankell znany jest z nie tylko z powieści kryminalnych. Po które książki jego autorstwa warto jeszcze sięgnąć? Zapraszamy do wysłuchania nagrania rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Gość: Kinga Michalska (znawczyni i miłośniczka literatury)

Data emisji: 16.01.2018

Godzina emisji: 11.40

kd/ac

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń