X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Sezon grzewczy". Mieszkańcy Krakowa o zagrożeniu wiszącym w powietrzu

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2018 15:36
 - Autorem tej książki jest miasto. Wzorowałem się na pomyśle, który w latach 70. XX wieku wykorzystano, opisując Seattle. W ten sposób powstała książka napisana przez Kraków i o Krakowie - mówił Piotr Marecki, współautor książki, redaktor naczelny magazynu "Ha:art".
Audio
  • Piotr Marecki o książce "Sezon grzewczy" (Stacja kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: Shuttersock.com/dom. publiczna/Sopotnick

Temat smogu nieodłącznie związany jest z Krakowem. To właśnie w tym mieście od dawna wskaźniki jakości powietrza są alarmujące. Problem nasila się zwłaszcza w sezonie grzewczym, kiedy mieszkańcy miasta i okolic do ogrzewania swoich domów wykorzystują nieodpowiedni opał. Krakowianie, którym na sercu leży zdrowie i jakość małopolskiego powietrza postanowili napisać książkę, która wyczerpująco ilustruje ten problem. - Sezon grzewczy trwa w Krakowie mniej więcej 150 dni. W tym czasie brudzi się nie tylko powietrze, ale i nasz język. Moim pomysłem było udokumentowanie krakowskiej rzeczywistości, wykorzystując metody pisania zbiorowego.

- Książka opisuje zeszłoroczny sezon grzewczy 2016/2017, podczas którego obserwowaliśmy w jaki sposób to, co dzieje się z naszym środowiskiem "brudzi się" nasz język  - opowiadał pomysłodawca projektu.

Czy smog może wpłynąć nie tylko na nasze zdrowie i samopoczucie, ale i język? W jakim celu powstała książka i kto powinien po nią sięgnąć? Więcej na temat smogu, jakości krakowskiego powietrza i eksperymentalnych metodach pisania o środowisku i społeczeństwie w nagraniu. Zapraszamy do wysłuchania audycji.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: w rozmowie telefonicznej: Piotr Marecki, współautor książki, redaktor naczelny magazynu "Ha:art"

Data emisji: 23.01.2018

Godzina emisji: 10.15

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Morderstwa i woń migdałów". Camilla Läckberg jak Agatha Christie?

Ostatnia aktualizacja: 21.02.2017 13:38
"Morderstwa i woń migdałów" Camilli Läckberg to "książka w książce". - Zawiera minipowieść, trzy nowelki, biografię samej autorki, oraz krótki kurs pisania kryminałów "Szkoła detektywów Camilli" - opowiadała Kinga Michalska, znawczyni i miłośniczka literatury.
rozwiń zwiń