Polskie Radio
Section05
smog

Będą ograniczenia w sprzedaży węgla dla gospodarstw domowych

- Pojawi się projekt ustawy dotyczącej jakości paliw stałych. Zgodnie z nią węgiel gorszej jakości będzie mógł być spalany tylko w ciepłowniach, bo mają one filtry, które pozwalają wychwycić więcej zanieczyszczeń - powiedział w audycji "W samo południe" Piotr Woźny, doradca wicepremiera Mateusza Morawieckiego ds. programu "Czyste powietrze".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wojciech Dąbrowski smog zanieczyszczenie powietrze emisja co2 Ministerstwo Energii

Smog. Nie bądź trucicielem - wymień piec

Wraz ze spadkiem temperatur powraca temat zanieczyszczenia powietrza. - W Polsce smog to przede wszystkim wynik procesów spalania w indywidualnych kotłach w gospodarstwach domowych, gdzie spala się nie tylko to, co można, ale także to, co znajdzie się pod ręką - mówi Artur Michalski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Zobacz więcej na temat:  Roman Czejarek smog zanieczyszczenie powietrze STYL ŻYCIA piec

Ruszyła kampania "Czas na Czyste Powietrze"

W Polsce występują rekordowo wysokie stężenia szczególnie szkodliwych dla zdrowia związków. O przyczynach tego zjawiska, zanieczyszczeniach pochodzących ze źródeł komunalno-bytowych i z transportu drogowego, a także o kampanii "Czas na Czyste Powietrze" mówili w audycji Na Zdrowie dr Anna Koprowicz (Stowarzyszenie Dziennikarze dla Zdrowia) i prof. Artur Badyda (Wydział Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 zanieczyszczenie zdrowie smog