"Geniusz. Gra". Techno-thriller z wątkiem kryminalnym

Ostatnia aktualizacja: 05.06.2018 16:59
"Geniusz. Gra" to książka o młodych ludziach, do nich skierowana. - Leopoldo Gout opisał historie nastoletnich geniuszy w świecie technologii przyszłości - mówiła Kinga Michalska.
Audio
  • O książce "Geniusz. Gra" Leopoldo Gouta opowiada Kinga Michalska (Stacja Kultura/Czwórka
Okł. książki Geniusz. Gra
Okł. książki "Geniusz. Gra" Foto: mat. pras.

odpoczynek książka 1200 free
Kinga Michalska o książce Loreny Franco "Ona to wie"

- Twórca zbudowanego przez siebie technologicznego imperium, chce znaleźć współpracowników, więc wysyła zaproszenia do nastoletnich geniuszy, proponując im 3-dniowe pojedynki na umysły. Dochodzi do bezpośredniej konfrontacji. Mają do wykonania po dwa zadania, a zwycięzca otrzyma środki, by założyć własne laboratorium badawcze w dowolnym miejscu na świecie - opowiadała Kinga Michalska. - Nastoletnich geniusze to główni bohaterowie książki, dla nich codziennością są szyfry blokowe, komputery kwantowe. Autor korzystał z osiągnięć nauki, więc o aldehydach i fraktalach możemy się z niej dowiedzieć pewnie więcej niż w szkole.  

Leopoldo Gout kieruje się zasadą, że między nauką a magią nie ma dużej różnicy, granica między nimi jest płynna, bo wszystko, co kiedyś tylko sobie wyobrażaliśmy, dziś istnieje. Kinga Michalska

Leopoldo Gout, autor m.in. wydanej w Polsce w 2008 roku powieści "Radio duchów", to pisarz, ale także malarz, grafik i producent filmowy. Pochodzi z Meksyku, ale obecnie działa w Nowym Jorku i współpracuje z tamtejszymi twórcami. Jak jego życiowe doświadczenie wpływa na jego twórczość? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Katarzyna Dydo

Goście: Kinga Michalska

Data emisji: 5.06.2017

Godzina emisji: 10.06

kd/ag

Czytaj także

"Azyl" Diane Ackerman. Historia Antoniny Żabińskiej

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 16:22
- "Azyl" to historia Antoniny i Jana Żabińskich, szefów warszawskiego zoo w okresie wojennym, którzy dając schronienie żydowskim uciekinierom z getta, uratowali wiele ludzkich istnień - opowiadała Kinga Michalska.
rozwiń zwiń