"Jestem taka piękna" czy "Na głęboką wodę"? Premiery filmowe

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 16:17
- Główna bohaterka z dnia na dzień nabiera pewności siebie i postanawia zawalczyć o swoje życie. Ta metamorfoza ma jednak też negatywne aspekty: Renee odwraca się od najbliższych, znajomych i narzeczonego - mówił o filmie "Jestem taka piękna" Łukasz Muszyński, krytyk filmowy.
Audio
  • O filmach "Jestem taka piękna", "Na głęboką wodę" i "Isabelle i mężczyźni" opowiada Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
Amy Schumer
Amy SchumerFoto: URS FLUEELER/PAP

W tym filmie Amy Schumer jest grzeczna, wydaje mi się, że została trochę "upupiona". To nie do końca jej humor. Łukasz Muszyński

Komedia "Jestem taka piękna" to film Abby Kohn i Marca Silversteina. - Renee, pracująca w Nowym Jorku, zajmuje się prowadzeniem strony poświęconej kosmetykom, ale zdaje sobie sprawę, że sama nie wygląda jak modelka. W wyniku wypadku, podczas którego uderza się w głowę, nagle zaczyna sądzić, że jest inaczej i nabiera pewności siebie - mówił Łukasz Muszyński. - Oczywiście wniosek, do którego ostatecznie dochodzą twórcy tego filmu jest taki, że to nie ciało się liczy, a wnętrze. Chodzi o nas, o to, co sobą reprezentujemy, a nie o to, jak wyglądamy. 

W roli Renee na ekranie zobaczymy Amy Schumer. To popularna w USA, kontrowersyjna standuperka. Jak sprawdza się w roli uroczej dziewczyny z kompleksami? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. W programie Łukasz Muszyński polecał także pozostałe premiery kinowe tego tygodnia: "Na głęboką wodę" Jamesa Marche'a, czyli opowieść o Donaldzie Crowhurscie, który chce samotnie przepłynąć świat, a także "Isabelle i mężczyźni". Która z premier filmowych okaże się strzałem w dziesiątkę? 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy)

Data emisji: 29.06.2018

Godzina emisji: 10.12

kd/kw

Czytaj także

Premiery filmowe: "Bella i Sebastian 3", "Przebudzenie dusz"

Ostatnia aktualizacja: 01.06.2018 14:40
W Dzień Dziecka dystrybutorzy nie zapomnieli o młodych widzach. - Wśród premier jest m.in. trzecia część opowieści o Belli i Sebastianie - opowiada Łukasz Muszyński. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe: "Zimna wojna", "Thelma", "Jurassic World: Upadłe królestwo""

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2018 12:20
- Szedłem na ten film ze swoim wewnętrznym hejtującym trollem, bo nie wierzyłem, że ten film może być aż tak dobry. Zwłaszcza, że nie byłem fanem "Idy". Wyszedłem zaskoczony, bo "Zimna wojna" mnie dotknęła, bardzo poruszyła - ocenia krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Premiery filmowe" "Twój Simon", "Kochając Pabla, nienawidząc Escobara", "Sweet Country"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 14:30
Wśród premier tego weekendu mamy m.in. ekranizację bestsellerowej powieści Becky Albertalli "Simon oraz inni homo sapiens", historię romansu najpotężniejszego gangstera świata oraz western z Australii.
rozwiń zwiń