Sonbird. Emocje przekute w muzykę  

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2018 15:52
- Jesteśmy trochę zmęczeni, bo ostatnio dużo podróżujemy. Ale granie dla ludzi, patrzenie na ich uśmiechnięte twarze i tryskające emocjami ciała - to wszystko sprawia, że bardzo nam się chce - mówili muzycy Sonbird.  
Audio
  • Muzycy Sonbird o nowej płycie i planach zawodowych (Stacja Kultura/Czwórka)
Sonbird u Damiana Sikorskiego
Sonbird u Damiana SikorskiegoFoto: Karina Terzoni/Czwórka

Sonbird 1200.JPG
Grupa Sonbird na scenie. Koncert na żywo w Czwórce

- Dużo koncertujemy, więc mamy potrzebę odświeżania materiału. Dlatego nasze "stare" utwory też nagrywamy, tylko w nowych odsłonach. Ale to jest ciekawe, bo dzięki temu wciąż jest zabawa - mówili muzyczy grupy Sonbird.

Grupa Sonbird powstała w 2015 roku w Żywcu, a wydany rok później minialbum "Wspomnienia z poprzedniego życia" na poważnie zapoczątkował ich aktywność koncertową. Teraz, na początku lipca 2018 światło dzienne ujrzał kolejny minikrążek, zatytułowany "Hell". - Na tej EP-ce znajdują się trzy utwory: "Ląd", "Głodny" i singiel, czyli "Hell". Do tego dwa bonusy - opowiadali w rozmowie z Damianem Sikorskim muzycy Sonbird.

Nasza płyta długogrająca pojawi się na rynku jesienią, ale już dziś możemy powiedzieć, że znajdzie się na niej sporo niespodzianek Sonbird

Jak powstaje ich płyta i jakie plany koncertowe mają muzycy w ciągu najbliższych miesięcy? I dlaczego podczas ostatniej podróży nad morze grupa nie nagrała teledysku?

Zespół debiutował w audycji "Będzie głośno!", zagrał również koncert w studiu Czwórki. ZOBACZ WIĘCEJ >>>

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał przygotował: Damian Sikorski

Data emisji: 9.07.2018

Godzina emisji: 10.40

kd/bch

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ralph Kaminski: przy takich projektach pracuje się z podjarką

Ostatnia aktualizacja: 23.04.2018 13:00
- "Albo Inaczej 2" to projekt, przy którym pracuje się się z podjarką. Nigdy wcześniej nie brałem w czymś takim udziału i krótko mówiąc: jestem zachwycony - podsumowuje Ralph Kaminski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tola Szlagowska: pisanie tekstów to mój sposób na komunikowanie się ze światem

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2018 13:08
- Warto zwacać uwagę na tekst. Muzyka to kompozycja, która łączy ze sobą słowa i melodię, i całe instrumentarium - opowiadał dziennikarz Czwórki Damian Sikorski.
rozwiń zwiń