Sztuka czytania z budynków. Co mówi do nas architektura?

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 13:02
Jak pisać o architekturze, żeby ludzie chcieli to czytać? Jak o niej opowiadać, żeby treść była zrozumiała dla każdego? 
Audio
  • Opowiedzieć budynek. Czy projekt architektoniczny musi mieć uzasadnienie? (Stacja kultura/Czwórka)
Empire State Building - wieżowiec w Nowym Yorku zaprojektowany przez firmę Shreve, Lamb  Harmon
Empire State Building - wieżowiec w Nowym Yorku zaprojektowany przez firmę Shreve, Lamb & HarmonFoto: Freephotos/Pixabay

Patron Fundacji przez wiele lat działalności udowadniał, że architekt oprócz tego, że projektuje, powinien o swoich koncepcjach mówić w sposób zrozumiały Anna Lorens

- Pytanie o to, w jaki sposób opisywać architekturę jest bardzo ważne. Oddaje ideę, która przyświeca Konkursowi TEORIA i Stypendium PRAKTYKA i całej działalności Fundacji im. Stefana Kuryłowicza - mówiła laureatka konkursu "Teoria" z 2013 roku Anna Lorens.

- Celem Fundacji jest podkreślanie kulturotwórczej roli architektury. Architekt powinien zaczynać projektowanie od myślenia o tym, w jaki sposób projekt może zostać odczytany przez odbiorów - przekonywała.

Założeniem Fundacji im. Stefana Kuryłowicza jest prowadzenie działań otwierających architekturę i jej przedstawicieli na odbiorców. Od 2012 roku wspiera działalność architektoniczną, która w przekonaniu twórców Fundacji jest jednocześnie odważna i odpowiedzialna. O tym, jakimi działaniami zajmuje się Fundacja, jakich twórców ma wyłonić Konkurs TEORIA i Stypendium PRAKTYKA oraz dlaczego projekty architektoniczne powinny w czytelny sposób korespondować ze swoim otoczeniem rozmawialiśmy z organizatorką Kają Sentycz i laureatką konkursu z 2013 roku Anną Lorens. Zapraszamy do wysłuchania nagrania.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Kaja Sentycz (współorganizatorka konkursu), Anna Lorens (laureatka pierwszej edycji z 2013 w konkursie "Teoria") 

Data emisji: 23.07.2018

Godzina emisji: 10.12

ac/kul

 

Czytaj także

Akademie Schloss Solitude. Zgłoś się do domu pracy twórczej

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 14:23
Instytut Adama Mickiewicza, Culture.pl oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zapraszają polskich kandydatów na rezydencję artystyczną w Akademie Schloss Solitude, która odbędzie się od października do grudnia 2018 roku.
rozwiń zwiń