Akademie Schloss Solitude. Zgłoś się do domu pracy twórczej

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 14:23
Instytut Adama Mickiewicza, Culture.pl oraz Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski zapraszają polskich kandydatów na rezydencję artystyczną w Akademie Schloss Solitude, która odbędzie się od października do grudnia 2018 roku.
Audio
  • Rezydencja artystyczna. Przestrzeń dla kreatywności (Stacja kultura/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: pixabay/rawpixels

Do składania aplikacji zaproszeni są przedstawiciele różnych dziedzin artystycznych: architektura, sztuki wizualne, sztuki sceniczne, projektowanie, literatura, muzyka i dźwięk, nowe media oraz media internetowe. - Twórca przebywający na rezydencji artystycznej objęty jest swoistym parasolem ochronnym. Zyskuje komfortową przestrzeń do pracy nad swoim dziełem. Artystyczne środowisko, w którym będzie przebywał przez trzy miesiące może zainspirować do eksperymentów twórczych i socjalizacji z innymi artystami - mówiła Iga Sienkiewicz-Nowacka z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski.

Jakich artystów skupia Akademie Schloss Solitude? Kto może ubiegać się o taką rezydencję? Jak wygląda mapa rezydencji artystycznych w Polsce i jak można je znaleźć? M.in. o tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał opracowała: Dominika Klimek 

Goście: Iga Sienkiewicz-Nowacka (Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski)

Data emisji: 24.05.2018

Godzina emisji: 11.45

ac

Czytaj także

"Zodiak" - nowe oblicze kultowego gmachu w centrum Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 23.10.2017 08:00
Pawilon "Zodiak" w Warszawie, który stanowił dotychczas "zmorę" niektórych mieszkańców, teraz zostanie odnowiony. Otwarcie dopiero za rok, ale jego twórcy już dziś opowiadają o tym, co czeka odwiedzających centrum miasta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"4 Design Days". Jak rozmawiać o współczesnej architekturze?

Ostatnia aktualizacja: 12.02.2018 17:45
- Architektura wpływa na jakość naszego codziennego życia. Lubimy przebywać w pięknych miejscach i dobrze zaprojektowanej przestrzeni, w której możemy szukać inspiracji, odpoczywać i jednocześnie świetnie się bawić - mówiła Małgorzata Burzec-Lewandowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wiersze Haliny Poświatowskiej to kobiecość i wielka potrzeba miłości"

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2018 12:03
W środę 9 maja 2018 roku Halina Poświatowska świętowałaby swoje 83. urodziny. Przedwcześnie zmarła poetka zostawiła po sobie nie tylko wiersze. Jej twórczość to także zbióry opowiadań, proza oraz listy. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Moja kobiecość". Portret nieoczywisty

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2018 16:53
"Moja kobiecość" to autorski projekt wymyślony i zrealizowany przez fotografa Michała Gromadę, do którego zostało zaproszonych 29 artystek. Każda z nich przedstawiła swoją definicję kobiecości, która następnie stała się inspiracją do wykonania sesji zdjęciowej i zaprezentowaniem tego pojęcia przed obiektywem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Przestrzeń niewysłowiona". O sztuce projektowania form użytkowych

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 12:59
"Przestrzeń niewysłowiona to zbiór prac Jerzego Sołtana, Lecha Tomaszewskiego i Andrzeja J. Wróblewskiego, prekursorów formującego się na przełomie lat 50. i 60. XX wieku zawodu projektanta form przemysłowych. - To jedna z trzech wystaw, które towarzyszą obchodom 40-lecia Wydziału Wzornictwa - mówiła Agnieszka Szweczyk z Muzeum Akademii Sztuk Pięknych.
rozwiń zwiń