"Twist and shout" - znajdź smaczki z Beatlesów

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2018 12:35
Teatr Rampa opanowany został przez próby do nowego widowiska muzycznego z kultowymi przebojami The Beatles, w uwspółcześnionych aranżacjach. 
Audio
  • Aktorzy Teatru Rampa opowiadają o nowym widowisku muzycznym (Stacja Kultura/Czwórka)
Daniel Zawadzki, Damian Sikorski i Ewa Szlachcic
Daniel Zawadzki, Damian Sikorski i Ewa SzlachcicFoto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

Damian Sikorski spotkał się z aktorami Rampy, którzy wyjaśnili, że Johna Lennona, Paula McCartney'a, Ringo Starra i George'a Harrisona na scenie nie będzie. 

- To historia młodego projektanta, który wraca do kraju, by wystawić tu swoją nową kolekcję. Poszukuje inspiracji. Trafia do specyficznej kamienicy i jej nietuzinkowych mieszkańców, którzy mają niecne plany wobec jednego lokatora, weterana wojennego, sierżanta Pieprza - opowiada fabułę Daniel Zawadzki, aktor. 

Fani The Beatles wiedzą, że sierżant Pieprz to nawiązanie do słynnego albumu zespołu "Sgt. Pepper's Lonely Hearts Club Band". - W tym spektaklu wiele będzie takich cytatów - mówi Ewa Szlachcic, aktorka. - Wytrawny fan na pewno znajdzie te odwołania - dodaje. 

Jaka będzie muzyka tego widowiska? Jak Jan Stokłosa przearanżował kultowe utwory? Co dziś stwarza aktorom największe trudności? Jakie zaskoczenia czekają nas w spektaklu? O tym w nagraniu audycji. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Materiał: Damian Sikorski

Data emisji: 29.08.2018

Godzina emisji: 10.34

pj/ac

Czytaj także

Igor Seider: na scenie zostawiamy 200 procent siebie

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2017 11:58
Te wakacje były dla Igora Seidera, wokalisty projektów MamaSellita i Igorilla, wyjątkowe. Koncertując z zespołem, pracował jednocześnie nad własnym solowym krążkiem "Wbrew", który ukazać ma się już 29 września.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Paul McCartney wraca z nowym albumem. 3 grudnia zagra w Krakowie

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 14:20
Paul McCartney zapowiedział premierę nowego albumu. Płyta będzie miała premierę jeszcze w tym roku.
rozwiń zwiń