Anna Luboń: "Maniac" - tak wciąga, że można oszaleć

Ostatnia aktualizacja: 25.09.2018 13:44
- Po obejrzeniu tego serialu jestem w szoku, każdy odcinek robi ze mną co innego - mówi Anna Luboń, miłośniczka seriali i szefowa działu Kultura w magazynie "Elle". - Jest świetna obsada Emma Stone, Jonah Hill, Justin Theroux - w każdym odcinku grają oni inne role - dodaje. 
Audio
  • Anna Luboń poleca najnowsze seriale (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Nicolas Maderna/Shutterstock.com

- Mnie zachwyca przede wszystkim to, że nie wiadomo w jakich czasach dzieje się ten serial - mówi gość Kasi Dydo. - Tam nie ma technologii, tylko robotyka, ale bardzo zaawansowana. To takie retro-futuro. Jest tam też wspaniały design, fantastyczne historie, scenografie, mnóstwo odwołań do wysokiej kultury - dodaje jednym tchem. 

"Maniac" to najbardziej pojechany i niezwykły serial, jaki widziałam Anna Luboń 

Nieprzekonanych do "Maniaca" może przekonać nazwisko reżysera: Cary Fukunaga, twórcy, który stoi też za najnowszym filmem o Bondzie. Dziś, gdy większość seriali jest "niekonieczna", jak mówi Anna Luboń, "Maniac" należy do wyjątkowego grona niezwykłych serii. 

Ostatnio wielu widzów czekało też na drugą serię opowieści "Ozark", tę już można oglądać w całości. Co jest tak wciągającego w historii zwyczajnej rodziny? Co ten serial ma wspólnego z "Breaking Bad"? O tym w nagraniu rozmowy ze "Stacji Kultura". W audycji Anna Luboń zdradza również, co dzieje się też w polskim świecie seriali i co mają z nim wspólnego aktorka Magdalena Cielecka i pisarz Remigiusz Mróz. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Luboń (szefowa działu Kultura w magazynie "Elle")

Data emisji: 25.09.2018

Godzina emisji: 10.17

pj

Czytaj także

Gdy pisarze piszą seriale i jesień przynosi hity

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 13:38
- Seriale są jak powieści w odcinkach - mówi Anna Luboń, szefowa działu Kultura w magazynie "Elle". - Im więcej się ich ogląda, tym większy się ma na nie głód, na opowieści, na historie. Ale nie wszystko trzeba oglądać - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Jesień pod znakiem kostiumowych seriali. Co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 16:08
- "Drogi wolności" to serial, o którym mówi się, że został "wyciągnięty z kufra" - mówiła Anna Luboń, szefowa działu kultury w magazynie "Elle". - Historia głosi, że pomysłodawca serialu fabuła oparta jest na znalezionych na strychu zapiskach z początku XX wieku - opowiadała.
rozwiń zwiń