Jesień pod znakiem kostiumowych seriali. Co warto obejrzeć?

Ostatnia aktualizacja: 18.09.2018 16:08
- "Drogi wolności" to serial, o którym mówi się, że został "wyciągnięty z kufra" - mówiła Anna Luboń, szefowa działu kultury w magazynie "Elle". - Historia głosi, że pomysłodawca serialu fabuła oparta jest na znalezionych na strychu zapiskach z początku XX wieku - opowiadała.
Audio
  • "Drogi wolności", "Ania, nie Anna", "Piknik pod wiszącą skałą". Anna Luboń poleca seriale na jesień (Stacja kultura/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Yuri Snegur

netflix seriale 1200.jpg
Gdy pisarze piszą seriale i jesień przynosi hity

- To naprawdę porządna produkcja. Twórcy wpisali się w trend promowania mocnych postaci kobiecych, który bardzo dobrze się sprzedaje. Serial idealnie wpisuje się też w stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości i setną rocznicę nadania praw wyborczych kobietom - mówiła Anna Luboń. 

- To historia, która jest nam znana, ale opowiedziana w inny, nowoczesny sposób. Kobiety w tym serialu nie są jednowymiarowe. Mają dobrze napisane dialogi, przeżywają ciekawe perypetie i oczywiście wielkie miłości - recenozwała dziennikarka. - W produkcji zobaczymy m.in. Katarzynę Zawadzką, Michalinę Olszańską, Izabelę Kunę czy Annę Polony - zapowiadała.

W audycji rozmawailiśmy także o drugim sezonie produkcji Netflixa pt. "Ania, nie Anna", która nawiązuje do klasycznej powieści Lucy Maud Montgomery "Ania z Zielonego Wzgórza" oraz "Pikniku pod wiszącą skałą", który nazwany jest "instagramowym" serialem. Jak oceniła je Anna Luboń? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Anna Luboń (szefowa działu Kultura w magazynie "Elle")

Data emisji: 18.09.2018

Godzina emisji: 10.17

ac/kd

Czytaj także

Czy David Lynch znalazł Twin Peaks w Polsce?

Ostatnia aktualizacja: 18.05.2017 14:00
22 maja na szklane ekrany powróci kultowy serial "Twin Peaks" Davida Lyncha. Zanim jednak dowiemy się, kto tak naprawdę zabił Laurę Palmer zapraszamy w podróż do Łodzi szlakiem tego reżysera.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Powrót "Luthera" i "This is us", serialowa wersja Śródziemia już w przygotowaniu

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 15:46
Na małe ekrany z kolejnym sezonem powraca serial "Luther" z Idrisem Elbą w roli głównej. - W internecie właśnie pojawił się krótki, kilkunastosekundowy teaser zapowiadający piąty sezon – opowiadała Ewa Mierzejewska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Kidding" z Jimem Carrey'em. Smutek w oczach komika

Ostatnia aktualizacja: 04.09.2018 13:03
Na platformie streamingowej HBO pojawił się już serial "Kidding" z Jimem Carrey'em w roli głównej. Choć tytuł może wskazywać inaczej, fabule daleko jest do komedii.
rozwiń zwiń