Łódź Young Fashion. Pewność i pieniądze dla najlepszych projektantów

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2018 12:20
- We współczesnym świecie panuje ogromna zmienność w projektowaniu. Wielość trendów i wariantów daje studentom pole do popisu. Ta tendecja pogłębia się z każdą odsłoną Łódź Young Fashion - przekonuje rektor łódzkiej Akademii Sztuk Pięknych, prof. Jolana Rudzka-Habisiak.
Audio
  • Łódź Fashion Design - co w programie tegorocznego święta mody? (Stacja Kultura/Czwórka)
Pokaz kolekcji Pauli Klaban podczas finału ogólnopolskiego konkursu dla projektantów ubioru Złota Nitka 2017 - Łódź 18.10.2017.
Pokaz kolekcji Pauli Klaban podczas finału ogólnopolskiego konkursu dla projektantów ubioru "Złota Nitka 2017" - Łódź 18.10.2017.Foto: PAP/Grzegorz Michałowski

prof. Jolana Rudzka-Habisiak Łódź Young Fashion nie jest świętem ASP, tylko międzynarodowym wydarzeniem modowym

W tym roku Łódź Young Fashion odbędzie się w dniach od 16 do 20 października. -  Udział w tym przedsięwzięciu daje projektantom pewność siebie, a zwycięzcy wymierną nagrodę w wysokości 30 tysięcy euro - mówi koordynatorka imprezy Magdalena Janus-Hibner i wyjaśnia, jak wygląda tegoroczny program Łódź Young Fashion.

Jednym z najważniejszych punktów dorocznego święta mody jest "Złota Nitka" - najstarszy i najbardziej prestiżowy w Polsce konkurs dla młodych projektantów. - Najlepszy przykładem na to, że "Złota Nitka" to nie tylko statuetka, są laureaci i przy okazji nasi absolwenci, którzy świetnie sobie radzą w świecie mody. Duet Paprocki i Brzozowski, Natalia Jaroszewska, Ilona Majer - oni wszyscy wywodzą się z naszej pracowni - opowiada prof. Jolana Rudzka-Habisiak. 


Od lewej: Magdalena Janus-Hibner, Jolanta Rudzka-Habisiak i Kasia Dydo Od lewej: Magdalena Janus-Hibner, Jolanta Rudzka-Habisiak i Kasia Dydo

Goście Czwórki tłumaczą także, jak rozwija się i komu służy "BRA day" oraz co łączy modę ze studentami łódzkiej politechniki.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goscie: prof. Jolana Rudzka-Habisiak (rektor Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi), Magdalena Janus-Hibner (koordynatorka Łódź Young Fashion)

Data emisji: 4.10.2018

Godzina emisji: 10.15

kul/pj

Czytaj także

Muzycy jak malowani. Po co artystom eyeliner i szminka?

Ostatnia aktualizacja: 02.03.2017 16:00
- Jeden z najbardziej spektakularnych make-upów w historii popkultury miał... mężczyzna. Boy George bardzo mocno malował oczy i usta. To był damski makijaż w męskiej wersji - mówi ekspert mody Anna Puślecka. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Historia mody. Suknia rycerzom niestraszna. A pielucha?

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2018 14:39
- W dawnych czasach słowo suknia miało zupełnie inne znaczenie - mówi Tomasz Szumański,  pracownik Działu Oświatowego w Zamku Królewskim w Warszawie. - Nosili je zarówno mężczyźni jak i kobiety. Etymologia sukni bierze się od słowa "sukno", oznaczającego bryt materiału - dodaje. 
rozwiń zwiń