Monika Borzym: tym albumem spełniłam swoje marzenie

Ostatnia aktualizacja: 16.11.2018 12:51
- Ogromną frajdę daje mi współpraca ze świetnymi muzykami, którzy robią coś, czego ja nie potrafię - mówi Monika Borzym, której płyta "Radio-Hedonistycznie Live at Wytwórnia" właśnie trafiła do dystrybucji.   
Audio
  • Monika Borzym opowiada o swojej muzyce i płycie "Radio-Hedonistycznie" (Stacja Kultura/Czwórka)
Kasia Dydo i Monika Borzym
Kasia Dydo i Monika BorzymFoto: Martyna Ogonek/Czwórka

- Ci muzycy mają warsztat, który mnie inspiruje, zaskakuje, kręci, zajmuje w trakcie solówki - wymienia jednym tchem gość Kasi Dydo. - Oni sprawiają, że czasem sama się tak zasłucham, że zapominam wejść w odpowiednim momencie, co miało miejsce przy tej płycie - dodaje. 

Monika Borzym podkreśla, że selekcja muzyków przy tej płycie jest spektakularna. Ciekawym jest, że przy tym projekcie biorą udział instrumentaliści, którzy na co dzień grają muzykę poważną. - Oni przeżywają ten projekt tak, że na każdym koncercie jestem wzruszona ich zaangażowaniem - podkreśla. Artystka opowiada również o niesamowitej współpracy z Nikolą Kołodziejczykiem, jeden z najzdolniejszych aranżerów i kompozytorów młodego pokolenia. - Nie jesteśmy duetem idealnym, ale to co idealne to nudne - dodaje. 

Fascynacja Moniki Borzym zespołem Radiohead trwa od gimnazjum, kiedy słuchała ich albumu z discmana. Za co ich uwielbia? Czy artystka ma w sobie coś z punkowca i "grochowskiego żula"? Co z tym projektem ma wspólnego Marta Zalewska, która Czwórkowy konkurs "Wydaj płytę z Będzie Głośno"? I kiedy zobaczymy Monikę Borzym na koncercie? O tym m.in. w załączonej rozmowie z audycji "Stacja Kultura". 

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Monika Borzym (wokalistka)

Data emisji: 16.11.2018

Godzina emisji: 10.17

pj

Czytaj także

Ignacy Jan Paderewski - Michael Jackson swoich czasów

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2018 11:03
- Na wystawie "Ignacy Jan Paderewski. Anatomia geniuszu" chcieliśmy pokazać wielką postać - mówi Aleksander Laskowski, współautor scenariusza ekspozycji. - Należy pamiętać, że nie byłoby naszej niepodległości, gdyby nie Paderewski, ale też nie byłoby Paderewskiego, gdyby nie Chopin, którego muzykę genialnie interpretował - dodaje. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Barbara Wrońska: cały czas mam głowę pełną dźwięków

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2018 11:30
Barbara Wrońska to polska wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Współtworzy zespół Pustki oraz siostrzany duet Ballady i romanse. W Czwórce opowiedziała o drugiej trasie koncertowej promującej jej solowy album "Dom z ognia".
rozwiń zwiń