Komiksowe warsztaty - jak stworzyć własnego superbohatera

Ostatnia aktualizacja: 30.11.2018 13:11
- Postanowiłyśmy stworzyć wystawę, która będzie stawiała dziecko w roli twórcy – mówią Marta Wójcicka, współorganizatorka POP-up Muzeum. - Chcemy, by to dzieci powiedziały nam poprzez sztukę, czym i kim jest dziś dla nich bohater.
Audio
  • Superbohaterowie i twórcy komiksów - warsztaty w POP-up Muzeum (Stacja Kultura/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Elena Yakusheva/Shutterstock.com

POP-up Muzeum to spełnianie naszego marzenia o tym, by otworzyć prawdziwe muzeum dla dzieci. Chcemy zadać ważne pytania i sprowokować je do myślenia. Komiks jest do tego świetnym narzędziem Marta Wójcicka, Maja Szybińska

Bohaterskie Warsztaty Komiksowe, organizowane w ramach POP-up Muzeum, skierowane są do najmłodszych. Uczestnicy będą mogli wymyślić własną postać i na kilku stronach opisać bądź narysować jej przygody, ucząc się jednocześnie takich zagadnień jak projektowanie postaci, pisanie czytelnych i ciekawych historii, komponowanie elementów w kadrze i na stronie. - Nic nie stoi na przeszkodzie, by superbohaterami stworzonymi przez dzieci, byli mama i tata - mówi Maja Szybińska. - Chodzi o to, by z dziećmi i twórcami porozmawiać o ideałach, o tym, kim są autorytety i jak dzieci je sobie wyobrażają.

POP-up Muzeum nie ma stałej siedziby, to inicjatywa, prowadzona przez rozmówczynie Kasi Dydo od dwóch lat w różnych miejscach. Tym razem warsztaty odbędą się 2 grudnia w Soho Factory w Warszawie. Jak wyglądać będą te zajęcia i w jaki sposób można wziąć w nich udział? Których artystów organizatorki zaprosiły do współpracy przy tym przedsięwzięciu? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.  

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Goście: Marta Wójcicka, Maja Szybińska (organizatorki POP-up Muzeum)

Data emisji: 30.11.2018

Godzina emisji: 10.18

kd/pj

Czytaj także

Komiks "Bradl" - to "pełnokrwista opowieść historyczna"

Ostatnia aktualizacja: 23.01.2017 14:11
"Bradl. Polak, który oszwabił Niemców" to historia oparta na losach Kazimierza "Bradla" Leskiego, uczestnika Powstania Warszawskiego, błyskotliwego inżyniera, który na czas wojny przeobraził się w nieuchwytnego konspiratora.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Gnat" - powieść graficzna nie tylko dla młodzieży

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 10:00
Seria komiksowa "Gnat" osadzona jest w świecie zamieszkanym przez magiczne i fantastyczne istoty. To wielokrotnie nagradzana, nadzwyczaj popularna na świecie, humorystyczna saga fantasy o przygodach humanoidalnych bohaterów.
rozwiń zwiń