Polskie Radio
Section05
Polski

Czarnek: potrzebujemy inżynierów jądrowych, będzie nowy kierunek na uczelniach

– W tej sprawie jesteśmy już po długich rozmowach z panem prezesem Danielem Obajtkiem, po rozmowach z rektorem AGH, z rektorem Politechniki Wrocławskiej. Będzie nowy kierunek otwierany na tych uczelniach – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  Polski polityka Przemysław Czarnek edukacja energia atomowa szkolnictwo wyższe Trójka Beata Michniewicz

"Solidarność względem cudzoziemców to moralna powinność dla chrześcijan". Episkopat o pomocy uchodźcom

Konferencja Episkopatu Polski podkreśla, że otwartość i solidarność względem cudzoziemców są dla chrześcijan religijnym nakazem, a nie tylko humanitarnym obowiązkiem i moralną powinnością. Pismo wydała Rada KEP ds. Migracji, Turystyki i Pielgrzymek z okazji 108. Światowego Dnia Migranta i Uchodźcy w Kościele.
Zobacz więcej na temat:  Polski religia społeczeństwo Kościół katolicyzm Episkopat Polski

ALERT POGODOWY Czeka nas mroźna noc. Lokalnie mogą wystąpić zawieje i zamiecie śnieżne

- W niedzielę im bliżej wieczora, tym temperatura będzie spadać. W niektórych miejscach może wynieść około -20 stopni Celsjusza - powiedział rzecznik Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Grzegorz Walijewski. Dodał, że w południowo-wschodniej części kraju może być niebezpiecznie na drogach przez prognozowane zawieje i zamiecie śnieżne.
Zobacz więcej na temat:  Polski pogoda zima IMGW