X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Recenzje jak storytelling. "Chcemy wprowadzić widza w świat opowiadanej historii"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2019 16:41
Filmowe memy, newsy, trailery i  publicystyka - tak o zawartości swojego miejsca w sieci piszą jego twórcy - Maciej Kędziora, Maja Głogowska i Andrzej Badek. W Czwórce spotkaliśmy się z ekipą tworzącą portal "Filmawka".
Audio
  • Recenzują, komentują, rozmawiają o kulturze kina. Poznajcie redakcję "Filmawki” (Stacja kultura/Czwórka)
Andrzej Badek, Maciej Kędziora i Maja Głogowska - zespół redakcyjny portalu FIlmawka
Andrzej Badek, Maciej Kędziora i Maja Głogowska - zespół redakcyjny portalu FIlmawkaFoto: Ula Kaczyńska/Czwórka

Współczesna krytyka filmowa to coś więcej niż wypisanie zalet i wad produkcji. Recenzja musi opowiadać historię Maja Głogowska

- Dla mnie najważniejszy jest kontekst. Recenzja oprócz oceny powinna zawierać pewną historię: aktorów, reżysera, opowiadać, w jakim celu film powstał. Zanim napisałam tekst do "Narodzin gwiazdy" obejrzałam inne remaki i poprzednie filmy aktorów, którzy wcielili się w główne postaci, by móc powiedzieć o produkcji jak najwięcej - mówiła Maja Głogowska. 

Jedni skupiają się na narracyjności, inni na historii albo kontekście. Niezależnie od stylu stawiamy na to, aby nasze teksty były dobre Maciej Kędziora

- Ważne jest ujęcie emocji, które towarzyszą seansowi. Czasem relacja między bohaterami potrafi wpłynąć na ocenę produkcji, przesądzić o wybitności dzieła. Skupiam się na szczegółach, subiektywnych odczuciach, nie oceniam filmu całościowo - dodawał Maciej Kędzora.  

- Zawracamy uwagę na to, kto będzie odbiorcą naszych tekstów. Lubię, kiedy w recenzjach pojawia się storytelling, chcemy wprowadzić widza w świat opowiadanej historii - mówił Andrzej Badek. 

Do jakiego odbiorcy skierowane są teksty "Filmawki"? O czym piszą i jakie teksty chcą promować na swojej stronie? Jak udało im się namówić do rozmowy o swoim najnowszym filmie "Dom, który zbudował Jack" jego twórcę, Larsa von Triera? Więcej na ten temat w nagraniu.

film plan kino 1200.jpg
"Filmawka" - by o filmach wiedzieć szybko i więcej

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Michał Piwowarek

Goście: Maciej Kędziora, Maja Głogowska i Andrzej Badek (dziennikarze muzyczni, redaktorzy portalu Fimawka)

Data emisji: 31.01.2019

Godzina emisji: 11.16

ac/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premiery filmowe: "Krzysiu, gdzie jesteś?", "Szpieg, który mnie rzucił", "303. Bitwa o Anglię"

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 15:00
- Od kilku lat wytwórnia Disneya działa według jednego planu i zamienia swoje największe animowane hity na filmy, w których żywa gra aktorska połączona jest z nowymi technologiami - tłumaczy Łukasz Muszyński i ocenia, jak twórcy obrazu "Krzysiu, gdzie jesteś?" poradzili sobie z legendą Stumilowego Lasu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Climax", "Pierwszy człowiek", "Zwyczajna przysługa"

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2018 12:00
- Gaspar Noé z jednej strony jest dla mnie bardzo utalentowanym szarlatanem, z drugiej - absolutnym ściemniaczem, który swoim filmom próbuje nadać głębię tam, gdzie jej nie ma - mówi krytyk Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rok 2018 w kinie. Kto zaskoczył, kto rozczarował?

Ostatnia aktualizacja: 28.12.2018 14:50
- W dziesięciostopniowej skali ocen mijający rok upłynął w kinie pod znakiem mocnej "ósemki". Miałem kilka "pików", ale żadnemu filmowi nie dałem maksymalnej liczby punktów - przyznaje krytyk filmowy Łukasz Muszyński.
rozwiń zwiń