X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rafał Wilk odkrywa peryferie sportu w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:00
- Obszarem moich zainteresowań są dyscypliny rozgrywane na peryferiach, w cieniu innych, bardziej popularnych aktywności - opowiada Rafał Wilk. Prace artysty można oglądać w galerii Art Walk na placu Europejskim w Warszawie na wystawie "Sport w wielkim mieście".
Audio
  • Sport w wielkim mieście w obiektywie Rafała Wilka (Stacja Kultura/Czwórka)
Warszawa, 06.1981. Ośrodek TKKF Horyzont. Mistrzostwa Polski w ringo
Warszawa, 06.1981. Ośrodek TKKF Horyzont. Mistrzostwa Polski w ringoFoto: PAP/Teodor Walczak

- To takich "niedocenianych" dyscyplin należy m.in. ringo. Niewiele osób wie, że w Warszawie do dziś funkcjonuje Polskie Towarzystwo Ringo, które organizuje zawody i mistrzostwa świata  - opowiada fotograf. - Co ciekawe, jest to sport warszawski, wymyślony w stolicy w 1959 roku przez Włodzimierza Strzyżewskiego - dodaje.

Rafał Wilk przekłada aktywności fizyczne na język sztuki, posługując się archiwalnymi zdjęciami. - Na początku to była praca archiwisty. Odbyłem kwerendy w różnych ośrodkach. Materiały dostarczyły mi także Polskie Towarzystwo Cyklistów oraz od miłośników Polonii - wspomina artysta.

Jak prace fotografa interpretuje kuratorka wystawy Marta Czyż? W jakim kontekście na fotografiach występuje piłka nożna? Gdzie zaczął się sport w Warszawie? O tym m.in. w dołączonym materiale.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Data emisji: 4.04.2019

Godzina emisji: 10.15

kul/ac

 


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Roses for Mother". O wystawie, która może być hołdem

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 16:20
- Optymizmowi zawdzięczam to, że moje najbardziej szalone pomysły stają się realne. I tak też stało się w przypadku wystawy "Roses for Mother" - opowiada fotograf Dominik Tarabański.
rozwiń zwiń