"Roses for Mother". O wystawie, która może być hołdem

Ostatnia aktualizacja: 17.12.2018 16:20
- Optymizmowi zawdzięczam to, że moje najbardziej szalone pomysły stają się realne. I tak też stało się w przypadku wystawy "Roses for Mother" - opowiada fotograf Dominik Tarabański.
Audio
  • Dominik Tarabański o nowej wystawie, którą przygotował specjalnie dla mamy (Stacja Kultura/Czwórka)
(zdj. ilustracyjne)
(zdj. ilustracyjne)Foto: leungchopan/Shutterstock.com

"Roses for Mother" składa się z kilku wielkoformatowych zdjęć przedstawiających osobliwe kompozycje roślinne stworzone z myślą o bliskiej osobie. Najnowszy cykl fotografii artysta zadedykował swojej mamie. - Od mamy przejąłem powiedzenie "jak pięknie leje", które świetnie opisuje jej stosunek do świata. Otwartość i optymizm - opowiada gość Czwórki.

"Roses for Mother" to sentymentalne, ale nie ckliwe westchnienie za domem Dominik Tarabański

Dominik Tarabański wystawiał prace w ponad 30 galeriach na całym świecie, współpracował także z Metropolitan Museum of Art. Od 2013 roku na stałe mieszka w Nowym Jorku. - Tam mam książki i psa, a więc także i dom, ale tęsknię za Europą. Dlatego ekspozycja "Roses for Mother" jest próba częstszego bywania tytaj. Ciałem i głową - dodaje.

Wystawę oglądać można w Leica 6x7 Gallery w Warszawie do 9 lutego 2019 roku. Dlaczego w trakcie tworzenia artyście przeszkadza spokój i cisza? Jak wygląda codzienność fotografa w Nowym Jorku? Co jeszcze chciałby stworzyć dla mamy? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy z Dominikiem Tarabańskim.

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Dominik Tarabański (fotograf)

Data emisji: 17.12.2018

Godzina emisji: 10.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Galeria Studio BWA Wrocław otwiera wystawę Gregora Gonsiora

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 14:19
- Nasza współpraca artystyczna z Gregorem Gonsiorem trwa od 7 lat. Jest kostiumografem i projektantem mody. Projekty tworzy własnymi rękami, bo jako rzemieślnik pracuje ze skórami produkując buty i torby. Pracuje przy muralach i jest artystą wizualnym - wyliczała kuratorka wystawy "Szrot" Anka Herbut.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Galerie dookoła świata: Londyn, Lizbona, Bratysława

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 18:46
- W Muzeum Coleçao Berardo zobaczymy wystawę, która łączy dwa zupełnie różne kraje Chiny i Portugalię - zapowiadała dziennikarka Czwórki Dominika Klimek.
rozwiń zwiń