Premiery filmowe: "Anna", "Ja teraz kłamię" i "Sekretne życie zwierzaków domowych 2"

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 13:48
Jedną z premier omawianych przez Łukasza Muszyńskiego była "Anna" w reżyserii Luca Bessona. - Ten reżyser robił filmy o silnych kobietach zanim to stało się modne. Wystarczy spojrzeć na takie obrazy jak Nikita, czy "Leon Zawodowiec"- mówił krytyk filmowy.
Audio
  • Premiery filmowe poleca Łukasz Muszyński (Stacja Kultura/Czwórka)
Sasha Luss
Sasha LussFoto: lev radin/Shutterstock.com

- Tym razem mamy historię młodej mieszkanki Moskwy, która zostaje zwerbowana przez KGB. Ma zostać agentką i pracować jako zabójczyni dla rosyjskiego wywiadu, ale jej przykrywką będzie zawód supermodelki. Po pięciu latach miała przejść na spokojną emeryturę, ale okazało się, że z KGB można odejść tylko w jeden, bardzo brutalny sposób. Wówczas Anna musi rozwiązać „tę umowę” na własną rękę – opowiadał Łukasz Muszyński. W roli głównej zobaczymy Sashę Luss, rosyjską modelkę, pracującą na wybiegach od 13. roku życia. W obsadzie m.in. także Hellen Mirren i Luke Evans.

Jak krytyk ocenił ten film o tym w naganiu rozmowy ze studia Czwórki.

W programie omawialiśmy także nowe dzieło Pawła Borowskiego "Ja teraz kłamię", czyli psychologiczny thriller, w którym zobaczymy m.in. Roberta Więckiewicza i Maję Ostaszewską. Mówiliśmy także o filmie dla najłodszych widzów "Sekretne życie zwierzaków domowych 2".

***

Tytuł audycji: Stacja Kultura

Prowadzi: Kasia Dydo

Gość: Łukasz Muszyński (krytyk filmowy z Filmwebu)

Data emisji: 21.06.2019

Godzina emisji: 11.08

kd/mko

Czytaj także

Premiery filmowe: "Aladyn", "Brightburn: Syn ciemności"

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2019 13:20
Disney "uczłowiecza" Aladyna, David Yarovesky straszy "Synem ciemności", a Jeanne Herry opowiada o "Wymarzonym". Na co w weekend wybrać się do kina?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiery filmowe: "Pokémon. Detektyw Pikachu", "Słońce też jest gwiazdą", "Herezja"

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 17:00
- Dzień Dziecka w arto spędzić z detektywem Pikachu. Co prawda filmów rozgrywających się w świecie Pokémonów jest bardzo dużo, ale teraz swoją cegiełkę postanowiło dorzucić także Hollywood - mówi Łukasz Muszyński.   
rozwiń zwiń